Hukuksuzluklara karşı ses yükselteceğiz haberi

AKTÜEL 17.05.2022 06:30 Hüseyin ŞİMŞEK CHP Parti Meclisi (PM) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki mahkûmiyet kararı, İstanbul Maltepe Mitingi, seçim güvenliği ve sığınmacılar gündemi ile toplandı.

Hukuksuzluklara karşı ses yükselteceğiz haberi
17 Mayıs 2022 - 07:03

AKTÜEL 17.05.2022 06:30 Hukuksuzluklara karşı ses yükselteceğiz

Hüseyin ŞİMŞEK

CHP Parti Meclisi (PM) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki mahkûmiyet kararı, İstanbul Maltepe Mitingi, seçim güvenliği ve sığınmacılar gündemi ile toplandı. Toplantıya, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlık etti. Kılıçdaroğlu ’nun Cumartesi günü Maltepe ’de gerçekleştirilecek ve “Yargı” talebinin öne çıkarılacağı mitinge katılımın artırılması konusunda talimatlar verdiği, SADAT'ın önüne gidişinin adaletli tercih için önemine değindiği ve sığınmacıların ülkede kalışına kapıları kapatan değerlendirmelerde bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye takriben, PM toplantısında Kaftancıoğlu hakkındaki karara değinen Kılıçdaroğlu, Cumartesi günü Maltepe ’de gerçekleştirilecek mitinge geniş katılımın büyük öneme sahip olduğuna dikkati çekti. 81 ilden adaletsizliklere uğrayan bütün kesimlerin ve "dostlarının" mitingde yer almasının sağlanmasını isteyen Kılıçdaroğlu, PM'ye sahada faal çalışma talimatını verdi.

SADAT ’IN MUTLAKA DURDURULMASI KOŞUL

SADAT Genel Merkezi önüne gidişi hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu ’nun, bu kuruluşun fazla sayıda "şaibeli" işe imza attığı iddialarını anımsattı. Bu kuruluşun, tehlikesiz seçimin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu ve SADAT ’ın durdurulmasının seçimleri daha sağlıklı bir ortama taşıyacağını söylediği öğrenildi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ’nun, sığınmacılar konusunda da değerlendirmelerde bulunduğu bildirildi. Kılıçdaroğlu'nun, sığınmacıların tamamının geri gönderileceğini açıklama ederek, “Eğer kendi ülkelerinde geri dönüş için koşullar sağlanırsa zaten kendileri de dönmek isteyecekler. ‘Bir kısmı döner, bir kısmı kalır ’ diye bir şart söz konusu olamaz. Tamamı geri dönecek. Zaten koşullar oluştuğunda hiçbiri burada minimum ödenti kazanarak yaşamak istemeyecektir. Partimizin bu konuda fikri nettir. İlk dile getiren de biziz. Sığınmacılar, zorunlu şartların sağlanmasının ardından ülkemizden ayrılacaklar” dediği öğrenildi.

YIKIMIN SORUMLUSU ERDOĞAN

CHP PM toplantısında kaleme alınan Sonuç Bildirgesi ’nde de Kılıçdaroğlu ’nun demeçlerine yakın mesajlar öne çıktı. Saray yönetiminin bütün ülkeyi karanlık bir döneme sürüklediği kaydedilen bildirgede, “Demokrasinin askıya alınmasından, yaşanan ağır ekonomik buhrana, liyakatin terk edildiği devlet yönetiminden, baştan savma göçe, eğitimden, dış politikaya dek bir sorunlar yumağı ile aleyhinde karşıyayız. Bu sorunların nedeni Erdoğan ’dır.” denildi.

21 Mayıs Maltepe Mitingi ’nin büyük öneme sahip olduğu bildirilen bildirgede, şu ifadelere yer verildi:

“Partimizin üstlendiği tarihsel görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. 84 milyon yurttaşımıza bir defa daha söz veriyoruz. Adaleti, eşitliği, özgürlüğü, huzuru ve barışı Türkiye ’ye getireceğiz. Milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz. Bu sesi büyütmek için 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul ’da, saat 18 ’de Maltepe Meydanı ’nda yapacağımız ‘Milletin Sesi ’ mitingimizde, milletimizle bir kere daha buluşuyoruz. Tek adam rejiminin mağdur ettiği, hakkı hukuku değil sanılan bütün vatandaşlarımızı, yaşamları ve hakları için mücadele veren kadınları, bu zalim torpil düzeniyle geleceği çalınan bütün gençleri, en düşük ücrete ve güvencesizliğe mahkum edilen emekçileri, işsizliğe mahkum edilenleri, emeklilikte yaşa takılanları, hakları verilmeyen bütün emeklilerimizi, yasal hakkı bütçeden ödenmeyen çiftçilerimizi, borca batırılmış olan esnafımızı ve üreticimizi, saray mamulü yaşam pahalılığının ezdiği bütün halkımızı İstanbul ’da yapacağımız ‘Milletin Sesi ’ mitingimizde buluşmaya çağırıyoruz."

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum