Hayatı kabusa döndü! Doktorlar teşhis koyamadı, günden güne büyüyor - kars haber

Batman ’da yaşayan 50 yaşındaki Nezrife Tiryaki, 15 sene önce ayaklarının günden güne şişmesiyle hayatı alt üstteki oldu.

Hayatı kabusa döndü! Doktorlar teşhis koyamadı, günden güne büyüyor - kars haber
10 Mayıs 2022 - 23:59

Batman ’da yaşayan 50 yaşındaki Nezrife Tiryaki, 15 sene önce ayaklarının günden güne şişmesiyle hayatı alt üstteki oldu. Gitmedik hekim bırakmayan Tiryaki, hastalığına tanı konulamadığı için yetkililere yardım çağrısında bulundu.

AW615774_07

"HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORUM"

Batman ’da yaşamış Nezrife Tiryaki, 15 yıl önce hayatı kabusa dönmeye başladı. Ayakları günden güne şişen Tiryaki, tedavi için imkanlar kapsamında gitmedik doktor bırakmadı. Tiryaki, gittiği doktorların, hastalığına kimisinin irin olduğunu, kimisinin de fil hastalığı olduğu cevabını aldığını öne sürdü. Tiryaki, “Eskisi gibi yürümek, koşmak, kastetmek, çocuklarıma bakmak istiyorum. Yürüyemiyorum, hiçbir şey yapamıyorum. Önce sol ayağımdaydı sonra sağ ayağıma geçti. Koluma, kalbime, elime vuracak diye korkuyorum. Kafama vurursa doktora yetişmeden ölebilirim. Ayaklarımdaki damarların ağrıları kafama vuruyor. Ambulans geliyor beni hastaneye yetişiyor. Aralıksız böyle almak istemiyorum yardım edin bana. Hastalığım nedir bilmiyorum. Bir tanı koysunlar ancak bileyim” diye konuştu.

AW615774_05

Doğduğundan beri annesinin bu halde olduğunu ifade eden Necla Tiryaki ise kaç kez hastaneye gitmelerine rağmen herhangi bir tanı konulamadığını ve annesi için okulu bıraktığını söyledi. (İHA)

AW615774_06

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum