Hakkari'nin 11 bölgesi yıl sonuna kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi

Hakkari'de 11 alan, 31 Aralık'a değin özel güvenlik bölgesi duyuru edildi.

Hakkari'nin 11 bölgesi yıl sonuna kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi
14 Ocak 2022 - 20:59

Hakkari'de 11 alan, 31 Aralık'a değin özel güvenlik bölgesi duyuru edildi. Özel güvenlik bölgelerine izinsiz antre yasaklanmış.

Hakkari'nin 11 bölgesi yıl sonuna kadar

Hakkari merkez ile Çukurca, Derecik, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerindeki 11 bölgenin, 31 Aralık'a dek özel güvenlik bölgesi bildiri edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "il sınırları içinde etkinlik belirten PKK ve diğer terör örgütlerinin son zamanlardaki terör ve korkutma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de negatif etkilediği" yazıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Günlük hayatları negatif etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, ilk önce vatandaşlarımızın can ve mülk güvenliğinin sağlanması, mevcut kolaylık ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması maksadıyla bölgesinde güvenlik ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır."

Tedbirler dahilinde Askeri Yasaklanmış Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince kent merkezi ile Çukurca, Derecik, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki 11 bölgenin, 1 Ocak saat 00.00'dan 31 Aralık saat 23.59'a değin "özel emniyet bölgesi" ilan edildiği açıklama edilen açıklamada, vatandaşların kayıtlı alanlara izinsiz girmesinin yasaklandığı vurgulandı.

"Özel emniyet bölgesi" ilan edilen alanlara ilişkin detaylı bilgiye valiliğin internet adresinden ulaşılabilecek.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum