Hadise'den derin yırtmaçlı dans! Kamera arkası görüntüleri paylaştı

Sosyal medyada eski resim ve videoların paylaşıldığı Perşembe gününü es geçmeyen Hadise, kamera arkası görüntülerini 'tbt' notuyla takipçilerinin beğenisine sundu.

Hadise'den derin yırtmaçlı dans! Kamera arkası görüntüleri paylaştı
19 Kasım 2021 - 10:08

Sosyal medyada eski resim ve videoların paylaşıldığı Perşembe gününü es geçmeyen Hadise, kamera arkası görüntülerini 'tbt' notuyla takipçilerinin beğenisine sundu.

Dans ettiği anları yayınlayan Hadise'nin derin yırtmaçlı elbisesi de uyarı çekti.

HADİSE KİMDİR?

Hadise Kurnaz 22 Ekim 1985 tarihinde Belçika'da doğan Belçikalı-Türk şarkıcı ve söz yazarıdır.

2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldı, birinci olamamasına rağmen albüm teklifi almasının üstüne albüm hazırlıklarına başladı. 2005'te yayımlanan birincil stüdyo albümü Sweat'te bulunan "Stir Me Up" şarkısıyla Belçika'da ve Türkiye'de tanındı.

Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinden sonra kariyerini Türkiye'ye taşıdı.2008'de ikinci stüdyo albümü Hadise'yi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde bulunan "Deli Oğlan" şarkısı Türkiye'de bir hit oldu. Sonraki sene Türkiye'yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Düm Bir Bir" ile temsil ederek dördüncü oldu. Müsabaka doğru popülerliğini artırdı. Aynı sene Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman'ın çıkış şarkısı "Evlenmeliyiz" ile her tarafta listelerde yer aldı. 2011'de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Cisim Giyer?'i yayımladı. Albümdeki "Superman", "Aşk Kaç Karoser Giyer?" ve "Mesajımı Almıştır O" şarkılarına klip çekti. 2014'te Öğüt albümünü satışa sundu.

Hadise, 2 Brains Records şirketi ile albüm anlaşması imzaladıktan sonra Yves Gaillard ile çalışarak ilk şarkısı "Sweat"'i hazırladı ve 1 Kasım 2004'te single olarak satışa sundu. Şarkı, Belçika'nın resmi listeleri Ultratop'ta 19 numaraya değin yükseldi.Mayıs 2005'te ikinci single'ı "Stir Me Up"'ı yayımladı ve ilk klibini de bu şarkıya çekti. Şarkı tamamen adı Türk basınında yer aldı.Ekim 2005'te üçüncü single'ı Milk Chocolate Girl'ü satışa sundu. Şarkı, Ultratop listesinde 13 numaraya değin yükseldi ve Hadise'nin listede maksimum kalan single'ı oldu.Şarkıcı, Eylül 2007'de ikinci stüdyo albümünün birincil single çalışması "A Good Kiss"'i yayımladı ve klibini İstanbul'da çekti.

Şubat 2008'de albümün ikinci single'ı "My Body" yayımlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi. Haziran 2008'de yayımlanan Serdar Ortaç albümü Nefes'te bulunan "Düşman" şarkısında düet şarkıcısı olarak ödev aldı. Hadise'nin Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye temsil edebileceğine dair ilk haberler 2007 yılının sonlarında çıktı. Ekim 2008'de şarkıcının 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsilcilik edeceği açıklandı.31 Aralık 2008'de, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile birlikte müsabaka için oluşturduğu "Düm Bir Bir" şarkısını öncelikle TRT'de seslendirdi.

Şarkısını tanıtmak nedeniyle Yunanistan, Malta, Romanya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan gibi ülkeleri dolaştı. Bu sırada çeşitli sağlık durumu sorunları geçirdi. 16 Mayıs 2009'da Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen yarışmada Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre ve Makedonya'dan tam puan aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan'ın ardındaki dördüncü oldu.

Mayıs 2009'un ikinci haftasında, üçüncü stüdyo albümü Fast Life'ı Türkiye dışındaki ülkelerde satışa sundu. Albüm, Endonezya Müzik Listeleri'nde zirveye, Belçika Müzik Listeleri'nde 16 numara yükseldi. "Fast Life" şarkısı ise albümün ilk klibi olarak yayımlandı; Balkan Müzik Ödülleri'nden Balkanlar'da Türkiye'den En İyi Şarkı kategorisinde ödül aldı. Jüri koltuğunda oturduğu O Ses Türkiye'de yarışmacısı kazanan oldu.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum