Haaland, dünya devini uçurmaya gidiyor! Rakipler yandı... - kars haber

İngiltere Premier Lig ’de şampiyonluk için gün sayan Manchester City gelecek sezon ileri uçta takımın golcüsü olacak oyuncusunu buldu.

Haaland, dünya devini uçurmaya gidiyor! Rakipler yandı... - kars haber
09 Mayıs 2022 - 12:39

İngiltere Premier Lig ’de şampiyonluk için gün sayan Manchester City gelecek sezon ileri uçta takımın golcüsü olacak oyuncusunu buldu. City, Borussia Dortmund ’un 21 yaşındaki forveti Erling Haaland ile anlaşmaya vardı.

The Athletic ’cilt David Ornstein ’ın haberine tarafından, Dortmund ’dan ayrılmak istediğini kulübüne ileten Haaland ardındaki dev kulüplerin kıskancına girdi. Fiziği, hızı ve son vuruşlarıyla genç yaşına karşın sahadaki duruşuyla ileride çoğu rekor kıracağı öngörülen Norveçli için 75 Milyon Euro ödenecek.

Manchester City, Dortmund ’dan izin alıp görüştüğü oyuncuyla geniş bir sözleşmede uzun süren süreçte anlaştı. Haaland, yeni kulübünden haftada 600 bin Euro aidat alacak.

BABASININ TAKIMINA GİDİYOR

hal

Eski Nottingham Forest, Leeds United ve Manchester City orta saha oyuncusu Alf-Inge Haaland ’ın oğlu olan Haaland, kariyerine Norveç ’te Bryne ve Molde ’de başladı. arkasından Ocak 2020 ’de Dortmund ’a katılmadan önce Avusturya ekibi Red Bull Salzburg ile bir yıl geçirdi.

Dortmund ’da 88 maçta 85 gol atan Haaland, Real Madrid, Barcelona, Bayern Münih ve Paris Saint-Germain gibilerin devlerine ilgisine karşın doğduğu topraklarda babasının formasını giydiği Premier Lig şampiyonu Manchester City ’yi seçti.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum