Göztepe'den Fenerbahçe maçı açıklaması

Göztepe'nin teknik direktörü Nestor El Maestro, Fenerbahçe karşılaşmasıyla ilgili konuştu. El Maestro, Adnan Süvari Sınıfı Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, son oynadıkları Yukatel Kayserispor maçında aldıkları puandan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Deplas.

Göztepe'den Fenerbahçe maçı açıklaması
25 Kasım 2021 - 19:25

Göztepe'nin teknik direktörü Nestor El Maestro, Fenerbahçe karşılaşmasıyla ilgili konuştu.

El Maestro, Adnan Süvari Sınıfı Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, son oynadıkları Yukatel Kayserispor maçında aldıkları puandan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Deplasmanda beraberliğin iyi bir netice olduğunu aktaran El Maestro, şöyle konuştu:

"İçinde bulunduğumuz zorlu bir işlem var. Puan açısından iyi bir yerde değiliz, bu açıdan baktığımızda 1 puan bizi mutlu etmiyor, daha artı puanlar almamız gerekli. Bir an önce daha pozitif puanlar toplayıp takımımızı daha tehlikesiz yere taşımamız gerekiyor. Fenerbahçe maçına bakacak olursak da bizim takımımızın her karşılaşmayı kazanabilecek gücü var. Her maçta başarı alabiliriz. Bunun için Fenerbahçe'ye karşı saygı duyuyoruz fakat biz bu maçta başarı için sahada olacağız. Takımımızın bunu yapabilecek gücü var."

El Maestro, iç sahada daha eksik puan almalarının ilginç olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Buna sebepler arıyorum. Normalde takımların kendi sahalarında kazanma olasılıkları fazla daha yüksek olmalı. Bizde bu birazcık aksine oluyor. Fenerbahçe gibi bir takımı dış sahada yenmek, iç sahada yenmekten daha zorludur. Bu anlamda biz de bu maçta kendimizi daha uğurlu olarak görüyoruz. Dört maç evimizde gol atamadık fakat deplasmanda gol bulabiliyoruz. Bu da acayip bir istatistik bilimi. Kendi evimizde çok fırsat yakalıyoruz ama bunları değerlendiremiyoruz. Dış sahada bu dek fırsat yaratmamamıza karşın gol bulabiliyoruz. Buna karşı iyi bir plan yapıp, bu öbür istatistiği başkalaşmak için çalışacağız."

Başarıya dışarı giden her stratejinin geçerli olduğunu bildiren El Maestro, şunları kaydetti:

"Kariyerimde birçok sistem, varyasyon denedim. Bu anlamda da bir sonraki maçta beni başarıya götürebilecek sistemi uygulamaya çalıştım. Santrforlu veya santrforsuz elde etmek benim planlarımı değiştirmiyorum. Benim için kayda değer olan başarıya giden yoldur. Brown Ideye'nin bir kariyeri var. Geçmiş kariyerindeki gibi iyi oyunlar çıkarabileceğini antrenmanlarda görebiliyorum. Bu saatten sonra yaş itibarıyla Premier Lig'e gitmesini beklemiyoruz ama fiilen iyi işler yapabiliyor. hemen diğer arkadaşlarımız fırsat buluyorlar fakat Brown'ın da daha sonra oyuna girip takviye vereceği çok maçlar olacak."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum