Gergedan Yapım 'dan Aynur Doğan açıklaması: Karar gerekçesiz - kars haber

Derince Belediyesi ’nin 20 Mayıs ’ta Derince Açık Hava Sahnesi'nde düzenlenecek olan Aynur Doğan konserini iptal etmesiyle ilgili Gergedan Üretim tarafından yapılan açıklamada, “Dünyanın birçok ülkesinde konserler veren ve hayranlıkla peşine düşüp takip edilen sanatçımız .

Gergedan Yapım 'dan Aynur Doğan açıklaması: Karar gerekçesiz - kars haber
16 Mayıs 2022 - 10:20

Derince Belediyesi ’nin 20 Mayıs ’ta Derince Açık Hava Sahnesi'nde düzenlenecek olan Aynur Doğan konserini iptal etmesiyle ilgili Gergedan Üretim tarafından yapılan açıklamada, “Dünyanın birçok ülkesinde konserler veren ve hayranlıkla peşine düşüp takip edilen sanatçımız Aynur Doğan'ın büyük bir heyecanla başladığımız Türkiye turnesinde yaşanan bu olay ve bize tarafından gerekçesiz alınan bu karar kültür sanat dünyası ve ülkemiz için vesvese vericidir” ifadelerine yer verildi.

KÜLTÜR SANAT 16.05.2022 10:14 Gergedan Yapım ’dan Aynur Doğan açıklaması: Karar gerekçesiz

Gergedan Üretim, Kürtçe müziğin sevilen ismi Aynur Doğan ’ın 20 Mayıs ’ta Derince Açık Hava Sahnesi'nde vereceği konserin, Derince Belediyesi kadar iptal etmesiyle ilgili izah etme yaptı.

Tanımlama şirketin Twitter hesabından, “40 gündür yasal bir satış sitesi olan http://passo.com ’da satışta olan, belediyenin katkılarıyla pankartları asılan ve bu katkılar için teşekkür ettiğimiz konserimizin iptal edilişini üzülerek duyuruyoruz” notuyla paylaşıldı.

Konserin 5 gün önce bir tanımlama yapılmadan iptal edildiğine dikkat çeken Gergedan Üretim, yaşanan durumun sanat dünyası ve Türkiye için endişe verici olduğunu vurguladı.

Gergedan Yapım göre yapılan yorumlama şu şekilde:

“Gergedan Yapım ve BGST Organizasyon olarak, 20 Mayıs'ta Kocaeli Derince Açıkhava sahnesinde yapacağımız Aynur Doğan konserinin iptalini Derince Belediyesi'nin Twitter hesabından öğrendik. Daha önceki tüm işlerimizde olduğu gibi 20 ve 25 Mayıs etkinliklerimizin de ödeme dekontlarımızı takdim ettiğimiz ve çalışmalarını tamamladığımız halde konser, 'konser organizasyonunun yapılan detaylı çözümleme sonucunda yerinde olmadığı tespit edildi' gerekçesiyle Derince Belediyesi göre konserden beş gün önce bize bir yorumlama yapılmadan iptal edilmiş oldu. Aynı koşullarda işlemlerini gerçekleştirip ödemelerini yaptığımız 25 Mayıs tarihindeki konserimiz devam ederken Aynur Doğan konserini yapamıyoruz.

Dünyanın birçok ülkesinde konserler veren ve hayranlıkla peşine düşüp takip edilen sanatçımız Aynur Doğan'ın büyük bir heyecanla başladığımız Türkiye turnesinde yaşanan bu durum ve bize göre gerekçesiz alınan bu karar kültür sanat dünyası ve ülkemiz için endişe vericidir.

Biz birlikte şarkılarımızı söylemeyi bırakmıyoruz. 18 Mayıs'ta İzmir'de başlayacak olan Aynur Doğan Türkiye turnesi Kocaeli dışındaki illerimizde devam ediyor.”

40 gündür yasal bir satış sitesi olan https://t.co/C0YoOCncr7 ’da satışta olan, belediyenin katkılarıyla pankartları asılan ve bu katkılar için teşekkür ettiğimiz konserimizin iptal edilişini üzülerek [email protected] @aynurdogan #aynurdogan pic.twitter.com/x1XkRKa6qD

— Gergedan Üretim (@gergedanyapim) May 15, 2022 Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum