Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından yürütülen "Mobil Eğitim Simülatörümüz Yolda" projesi kapsamında 7-11 yaş arası çocuklara ücretsiz simülatör eğitimi verilecek ve başarılı bir diplomaya sahip olan çocuklara daha sonra sahip olunacak. . ulusal bir kart yarışçısı olmak için eğitim alın.

Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
06 Ağustos 2022 - 10:25
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor, En son ajansdan gelen bilgilere göre: Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından yürütülen "Mobil Eğitim Simülatörümüz Yolda" projesi kapsamında 7-11 yaş arası çocuklara ücretsiz simülatör eğitimi verilecek ve başarılı bir diplomaya sahip olan çocuklara daha sonra sahip olunacak. . ulusal bir kart yarışçısı olmak için eğitim alın.
Günde 100 çocuğun kullanabileceği Mobil Simülatör Eğitim Aracı, araba sporlarıyla tanışması daha zor olan çocuklar için TOSFED projesi kapsamında Gümüşhaneli çocuklarla Gümüşhane'de buluşturuldu. İçinde üç simülatör bulunan Gümüşhane Gençlik Merkezi. 146 ülkeden Dünya Otomobil Sporları Federasyonu'na (FIA) gelen 850 proje arasında ilk 10'a giren proje ile sanal ortamda karting yarış arabası sürme fırsatı yakalayan çocuklar ve kazananlar, yarışma fırsatı yakalayacak. . ulusal bir karting yarışçısı olun.
Kullanıcılardan ücret almayan bu etkinliğin yanı sıra 7-11 yaş arasındaki ilkokul çocuklarına bir simülatör deneyimi yaşatmayı ve çocukların araba sporlarıyla tanışmasını sağlayarak takipçiler doğallık yaratmayı hedefliyor.

"Ulusal karting şampiyonalarına gidecekler"
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Mobil Eğitim Simülatörü Projesi Koordinatörü Kerem Devecî, projede yetenekli çocukların da bulunduğunu söyledi. yetenekli çocuklarımız varsa onları sporlarıyla tanıştıralım. Projemiz Dünya Otomobil Sporları Federasyonu'nun (FIA) 146 ülkesinden 850 proje arasında ilk 10'da yer almaktadır. Şu ana kadar 22 ile ulaştık, yaklaşık 7 bin çocuğa ulaştık. Bunların arasında yetenekli çocuklarımızı keşfedecek, zamanlarını kaydedecek ve onları daha profesyonel simülatörlerde eğiteceğiz. Ondan sonra milli bir karting sporcusu olacaklar."

"Proje bakanlığımızın da ilgisini çekti"
Gençlik Merkezi Müdürü Salman Eroğlu, bu proje ile çocukların yarışmayı çok seveceklerini belirterek, "Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun bu projesini şehrimizde hayata geçirmekten gurur duyuyoruz. Çocuklarımız için bir fırsat. Elbette 146 ülkeden 850 proje arasında 10 arasında yer almak büyük bir başarı. Bu büyük başarı bakanlığımızın da dikkatini çekti ve bu projeyi tüm illerimizde hayata geçirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın arasından yetenekli insanların çıkacağını ve bu sporu seveceğini umuyoruz." dedi.
Zeynep Eroğlu (12), simülatörde araba kullanmanın eğlenceli olduğunu belirterek, "Eğlenceli, araba kullanmayı daha çok seviyorsunuz ve gaz, fren ve araba kullanmayı öğreniyorsunuz. İleride bu sporu yapmak istiyorum, eğlenceli ve hareketli bir spor." ifadelerini kullandı.
Kerem Kenan Tellî (11) de "Çok güzel bir spor tavsiye ederim, keşke devamı gelse. Ben de gelecekte bu etaplarda yarışmak istiyorum, umarım bu sanalda kalmaz, gerçekte de olur".
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor

Geniş bir şekilde, Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum