'Firar etti' denilen askerin, 14 yıl sonra 2 asker tarafından dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı haberi

İstanbul Hasdal Kışlası'nda devir yaparken kaybolan Piyade Er İsmet Işık'ın firar ettiği iddiası ortaya atıldıktan 14 sene sonra 2 asker tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

'Firar etti' denilen askerin, 14 yıl sonra 2 asker tarafından dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı haberi
23 Mayıs 2022 - 11:50

İstanbul Hasdal Kışlası'nda devir yaparken kaybolan Piyade Er İsmet Işık'ın firar ettiği iddiası ortaya atıldıktan 14 sene sonra 2 asker tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Işık'a ailesinin başvurusu üstüne 21 yıl daha sonra şehitlik unvanı verildi.

AKTÜEL 23.05.2022 11:01 'Firar etti' denilen askerin, 14 yıl sonra 2 asker tarafından dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı

İstanbul'daki Hasdal Kışlası'nda 2000 yılında ödev yapmaya başlayan ve 24 Haziran 2001'de bir arkadaşının yanına çay içmeye gideceği söylendikten daha sonra ortadan kaybolan İsmet Işık isimli askerin 2 asker göre dövülüp gasp edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

Dövülerek öldürüldüğü ortaya çıkan Işık'ın babası Durmuş Işık'a yetkililer oğlunun kantindeki 800 lirayı alıp, firar ettiğini bildirmişti.

O dönemde yapılan tüm aramalara karşın İsmet Işık'ın izine rastlanmadı.

Kaybolduktan 19 sene sonra ise kışlaya gömülen cesedinden geriye kalan kemikleri yer alan Piyade Er İsmet Işık'ın ailesi, oğullarının şehit kabul edilmesi için başvuruda bulundu. Işık'a 21 sene sonradan şehitlik unvanı verildi.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum