Fed faiz kararı sonrası altın ne dek oldu? İşte son koşul! Fed faiz kararı sonrası gram altın, çeyrek altın kaç TL? haberi

Piyasaların yakından peşine düşüp takip ettiğ iFed piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 0-0,25 aralığında sabit tuttu.

Fed faiz kararı sonrası altın ne dek oldu? İşte son koşul! Fed faiz kararı sonrası gram altın, çeyrek altın kaç TL? haberi
26 Ocak 2022 - 23:49

Piyasaların yakından peşine düşüp takip ettiğ iFed piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 0-0,25 aralığında sabit tuttu. Faiz kararının gerisinde altında son şart merak ediliyor. Metinde faiz artışlarının yakında başlayacağı açıklama edildi ve bilançonun küçültülmesine karşın operasyonun da sıkılaşmanın ardından geleceği aktarıldı. Peki Fed faiz kararı sonrası altın ne dek oldu? İşte son şart!

2022 FED FAİZ KARARI SONRASI ALTIN NE DEK?

FED faiz kararı ile birlikte ons altın üstünde de bazı fiyat değişimleri yaşandı. Ons altın FED kararı öncesinde 1.830 Dolar seviyesinde işlem görüyordu. Oysa FED'in faizleri sabit tuttuğunu açıklamasının derhal gerisinde ise ons altın 1.825 Dolar seviyesine değin gerileme meydana geldi.

Ama ardından bu gerileme kalıcı olmadı ve ons altın kısa bir zaman içerisinde tepki göstererek düştüğü nokta olan 1.830 Dolar seviyesine geri dönüş yaptı. Son olarak ise ons altın 1.831 Dolar seviyesinde işlem görmeyi sürdürüyor.

Gram altın ise 794,51 TL alış fiyatı üzerinden operasyon görüyor.

FED FAİZ KARARI AÇIKLANDI MI?

Piyasalar faiz oranına odaklanırken ABD'de son yılların en yüksek enflasyon rakamlarına ulaşıldı. Gelişme sonrası FED'in 2022 yılı içerisinde birçok kere faiz artırımı yapabileceğine dair talimatlar meydana gelmişti. Gözler ise Ocak ayı FED toplantısına çevrilmiş durumdaydı.

16 Aralık dolar ne kadar oldu? Merkez ’in faiz kararının ardından dolarda son durum

FED toplantısı 25-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşti. FED faiz kararı 26 Ocak TS ile saat 21:00 itibari ile FED Başkanı Jerome Powell göre duyuruldu. FED toplantısı arkasında olası bir faiz artırımı kararı ile ilk önce gelişmekte olan piyasalar almak üzere dünya piyasaları içten etkilemesi beklenmekteydi.

POLİTİKA FAİZİ SABİT TUTULDU

Fed karara tarafından faizlerde değişikliğe gitmedi ve politika faizini yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı. Analistler aynı zamanda bugün sona eren Fed toplantısı ve faiz kararı sonrasında Başkan Jerome Powell'dan gelecek faiz açıklaması için, 'Gelecek dönemin para politikasının şifresi olacak' cümlelerini kullandı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum