Fazıl Say'ın babası Ahmet Say hayatını kaybetti - kars haber

Dünyaca meşhur piyanist Fazıl Say'ın babası Ahmet Say, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Fazıl Say'ın babası Ahmet Say hayatını kaybetti - kars haber
10 Mayıs 2022 - 19:43

Dünyaca meşhur piyanist Fazıl Say'ın babası Ahmet Say, 86 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm haberini, Fazıl Say, sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Fazıl Say'ın babası Ahmet Say, müzik eğitimcisi ve müzik yazarıydı. İşte Fazıl Say'ın o paylaşımı...

"ÜZÜNTÜM EBEDI"

Fazıl Say, acı haberi duyurduğu paylaşımında "Babamı kaybettik. Üzüntüm sonsuz. Ahmet Say, Türkiye ’nin en değerli aydınlarından biriydi, tüm müzik ve edebiyat çevresinin de başı sağ olsun. 86 yıllık ömründe ne fazla eser bıraktı. Ve fazla özel çok hoş bir baba oğul ilişkisidir, son anına kadar. Başımız sağ olsun…" ifadelerini kullandı.

Babamı kaybettik.
Üzüntüm baki.
Ahmet Say, Türkiye ’nin en değerli aydınlarından biriydi, tüm müzik ve edebiyat çevresinin de başı sağolsun.
86 yıllık ömründe ne çok eser bıraktı.
Ve çok özel fazla hoş bir baba oğul ilşkisidir, son anına değin.

Başımız sağ olsun… pic.twitter.com/yrTiupaeAq

— Fazıl Say (@fazilsaymusic) May 10, 2022

İMAMOĞLU'NDAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile taziye diledi. İmamoğlu paylaşımında "Türkiye ’nin önde gelen aydınlarından Ahmet Say ’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah ’tan rahmet, Fazıl Say ve ailesine başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.

Türkiye ’nin önde gelen aydınlarından Ahmet Say ’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah ’tan rahmet, Fazıl Say ve ailesine başsağlığı dilerim. pic.twitter.com/kNcRgfN5Ez

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) May 10, 2022


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum