Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu haberi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'hanım kızımız' dediği AKP'li Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, şahsiyet haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu haberi
21 Temmuz 2022 - 20:29

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'hanım kızımız' dediği AKP'li Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, şahsiyet haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

GÜNCEL 21.07.2022 19:39 Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devlete ait temaslarında çevirmen olarak ödev yapan Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Kavakcı'nın avukatı Sezgin Tunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, halk görevi ifade eden müvekkilini hedef aldığı gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduğunu duyurdu.

Tunç'un paylaşımında yer verdiği kabahat duyurusu dilekçesinde, müvekkilinin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde milletlerarası ilişkiler uzmanı ve danışmanı olarak ödev yaptığı, üniversite öğrenimini ise yurt haricen tamamladığı aktarıldı.

Buna karşın Kavakcı hakkında son zamanlarda, kamusal ödev ve faaliyetleri nedeniyle aleyhinde sistematik kampanyalar yürütüldüğü bahis edilen dilekçede, dehşet ve ayrımcılık söylemi içeren haber, sosyal medya paylaşımı ve yorumlarla kişilik haklarının ihlal edildiği ileri sürüldü.

Kılıçdaroğlu'nun da Kavakcı'nın kişilik haklarına saldırı oluşturan beyanlarda bulunduğu iddia edilen dilekçede, "Şüphelinin, müvekkile karşısında eylemleri sebebiyle 'tehdit', 'dehşet' ve 'ayrımcılık', 'görevi yaptırmamak için direnme', 'ulus görevlisine hakaret' ve resen tespit edilecek suçlardan cezalandırılması için zorunlu soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını istek ederiz." ifadesi yer aldı.

Dilekçede Kılıçdaroğlu'nun, Kavakcı hakkında sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımlara da yer verildi.

Kılıçdaroğlu, suç duyurusuna konu olan açıklamasında şunları söylemişti:

"Sevgili Halkım,

Daha NATO'daki imzanın mürekkebi kurumadan Finlandiya ve İsveç ’deri gelen skandal talimat, Erdoğan'ın yine hiçbir şey alamadan imza attığını gösterdi. Şimdi de skandalın F-16 meselesinde devam ettiğini görüyoruz.

Yatırımcılarından (sahiplerinden) biri olduğumuz F-35 savaş uçağı projesinden çıkartılmamız ve paramızı geri alamamamız yetmiyormuş gibi, yalvar yakar duruma düşürüldüğümüz F-16 uçaklarını nerede kullanıp nerede kullanamayacağımuza dair koşullar koymaya kalktığını görüyoruz.

Erdoğan ne vakit diplomatik görüşmelerde tercüman olarak yanında o hanım kızımızı aldıysa, ya milyonlarca kaçak sığınmacı ülkemize girdi ya da bedeli milletimize çok yüksek olan sözleşmelere imza attırdılar. Her Zaman söyledim yine söyleyeceğim, Batı Erdoğan hakkında fazla şey biliyor.

Erdoğan ucuz propagandalar açık havada elle tutulur hiçbir şeyi bu ülkeye kazandıracak durumda değildir. Böylece 'dış güçler' demeyi falan bıraksınlar. Batı, Erdoğan rejimine düşman değildir. İddia ediyorum, Batı çok şey bildiği ve elinde tuttuğu bu stil liderlere bayılır ve destekler.

Derhal Erdoğan, sana ne yapman gerektiğini söyleyeyim. Çık ve de ki 'Ben imza attım lakin muhalefet bunun onaylanmasını parlamentoda engelleyecek, kendi grubumda da bu konuda kontrolüm bütün değil.'

Yeter ancak Türkiye masaya yeniden otursun. Tek bir şartımız var. Bu sefer yalnızca çevirmen bayan kızımızı yanında alarak meslek görmeye çalışma sakın, bırak bu işin ehli diplomatlar işlerini yapsınlar. F-35 ve S-400 konularında anlaşmadan da o masadan kimse kalkmasın.

Buradan ABD ’ye sesleniyorum. Bu konuda suçlu arayacaksanız, suçlusu biziz. Varsa bir sorununuz, bizimle halledin.

Keza çevirmen bayan kızımızdan, yüzbinlerce Afgan sığınmacının ülkemize gelmesine yol açan o toplantıda Biden ile neler konuşulduğunu seçimlerden sonradan devletimize açıklamasını istek edeceğiz. Bahşedilen her yetki, sorumluluğu ile birlikte kazanç. Kendisi de bunu bilecek yaştadır."

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum