Fatih Erbakan: Her iki ittifakla da birlikte olmamız zorlama gözüküyor haberi

Yeniden Huzur Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Her iki ittifakla da birlikte olmamız baskı gözüküyor.

Fatih Erbakan: Her iki ittifakla da birlikte olmamız zorlama gözüküyor haberi
18 Şubat 2022 - 21:49

Yeniden Huzur Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Her iki ittifakla da birlikte olmamız baskı gözüküyor. İlla bir ittifak yapılacaksa, üçüncü bir ittifak yapılabilir diye söylemiştik," dedi.

Fatih Erbakan: Her iki ittifakla da birlikte olmamız zor gözüküyor

Bazı açılış ve ziyaretler zarfında Bilecik'e gelen ve parti birasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekrar Rahat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 6 muhalefet partisi genel başkanının bir araya geldiği toplantıya çağrılmadığını söyledi.

Bir gazetecinin, "Seçimlere yakın bir tarihte Cumhur İttifakı'ndan bir öneri gelirse tavrınız ne olur?" sorusuna, Fatih Erbakan, prensiplerin kendileri için kayda değer olduğunu anlattı.

Erbakan, "Prensipler kabul edilmedikten sonra da bizim bir araya gelmemiz olası değildir. Cumhur İttifakı'yla da bir araya gelme ihtimalimizi de son derece düşük görüyorum." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, "Üçüncü bir ittifak söylentileri var. Böyle bir ihtimal olabilir mi?" sorusunu ise Erbakan, şöyle yanıtladı:

"Çok öbür şartlar oluşabilir. Yeni kombinasyonlar ortaya çıkabilir. Şartlar ve tablo değişken. Her iki ittifakla da birlikte olmamız zor gözüküyor. İlla bir ittifak yapılacaksa, üçüncü bir ittifak yapılabilir diye söylemiştik. Bir düşünce olarak ortaya koymuştuk. Yüzde 20'lik bir belirsiz kesim var. Bu da vatandaşın her iki ittifaktan da hoşnut olmadığı göstergesidir. Yeni bir arayış içinde olduğunu gösteriyor."

Programdan sonra büyük kasaba merkezinde esnafı ziyaret ederek talepleri dinleyen Erbakan, basına kapalı gerçekleşen "Sandık Başmüşahitleri Toplantısı"na katıldı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum