Faiz kararı kripto parayı nasıl etkiledi? Fed faiz kararı açıklandı mı? Karar ne oldu? haberi

FED faiz kararının ne yönde olacağı bu yıl faiz artırımı yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Faiz kararı kripto parayı nasıl etkiledi? Fed faiz kararı açıklandı mı? Karar ne oldu? haberi
26 Ocak 2022 - 23:51

FED faiz kararının ne yönde olacağı bu yıl faiz artırımı yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Bu kapsamda ABD Merkez Bankası Fed'deki kritik toplantı ve faiz kararı gündemdeki yerini koruyor. Analistler ve FED üyeleri 2022 için ABD Merkez Bankası ’ndan 3 veya 4 faiz artırımı bekliyorlar. İşte teferruatlar...

FED FAİZ KARARI AÇIKLANDI MI?

Bu akşam gerçekleştirilen son toplantıda Fed'in faiz çoğaltma sinyali vermesinin piyasalarda türbülans yaratması öngörülürken, yabancı yatırımcıların bir takım Asya piyasası varlıklarından çıkış yapması uyarı çekmişti. ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı.

FED FAİZ KARARI NE OLDU?

Yeni karara tarafından banka, fonlama faizini yüzde 0-0,25 aralığında tutarken, Mart ayında faiz artışına başlama mesajı verdi. Keza Fed Başkanı Powell, yakın zamanda faiz artırımının uygun olacağını söyledi.

FED FAİZ KARARI KRİPTO PARAYI NASIL ETKİLEDİ?

FED faiz kararı dolarla birlikte kripto parayı da etkilemesi bekleniyor. öte yandan Kripto paralar ayı piyasasından çıkmanın gayreti içine girişti. koskocoman gelir ve kayıplara sahne olan kripto para piyasalarına olan güven ağır bere alırken Bitcoin yüzde 50 ’nin üzerindeki değerinde kaybını telafi etmeye çalışıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ’le başlayan yükseliş grafiği altcoinlere de sirayet etti.

Kasım ayında gördüğü tarihi zirvesi olan 69 bin dolardan 32 bin dolara kadar gerileyen ve bu nedenle yüzde 50 ’nin üstünde yatırımcısına kaybettiren Bitcoin 2 gündür yükseliş çabası içine girişti. Bitcoin ’in dominansı yüzde 43 ’e yükselirken nefret endeksi de dün 12 seviyelerindeyken bugün 23 ’e yükseldi. Nefret Edilen Şey endeksi halen aşırı dehşet bölgesinde durmaya devam ediyor.

Bitcoin bu gelişmeler ışığında yüzde 5 ’e yakın primle 37 bin 680 dolar civarında operasyon görüyor.

Ethereum da yüzde 5 ’e yakın kazançla 2480 dolarda bulunuyor.

EN ÇOK ARTIŞ BELIRTEN KRİPTO PARALAR

En çok yükselen kripto paralar spekülatif altcoinlerden oluşuyor. BNX yüzde 43 oranında primle 24.3 dolar, FRONT yüzde 37 oranında yükselişle 0.55 dolar, IMX yüzde 25 oranında yükselişle 2,74 dolar seviyesinde bulunuyor.

EN FAZLA İNİŞE GEÇEN KRİPTO PARALAR

En fazla inişe geçen kripto paralar aralarında TRIBE yüzde 7.5 oranında düşüşle 0,71 dolar, OOKI yüzde 8 oranında düşüşle 0.012 dolar, MKR yüzde 6.5 oranında düşüşle 1,77 dolardan operasyon görüyor.

BU YIL YAPILACAK FED TOPLANTI TARİHLERİ

2022 Ocak FED toplantı tarihi 25 – 26 Ocak FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

2022 Mart FED toplantı tarihi 15 – 16 Mart FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

2022 Mayıs FED buluşma tarihi 3 – 4 Mayıs FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

2022 Haziran FED görüşme tarihi 14 – 15 Haziran FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

2022 Temmuz FED görüşme tarihi 26 – 27 Temmuz FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

2022 Eylül FED toplantı tarihi 20 – 21 Eylül FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum