Evli olduğu kadını öldürüp kayıplara karışan erkek, 1 buçuk yıl sonra yakalandı haberi

İstanbul Silivri'de eşi Sarıgül Hamarat'ı öldürüp intihar görüntüsü veren, hakkında açılan davada hapis cezası alınca ortadan kaybolan Yunus Hamarat (41), ağabeyi İmam Hamarat'ın kimliğiyle 1,5 yıl sonradan Muğla ’nın Bodrum ilçesinde yakalandı.

Evli olduğu kadını öldürüp kayıplara karışan erkek, 1 buçuk yıl sonra yakalandı haberi
18 Mayıs 2022 - 19:18

İstanbul Silivri'de eşi Sarıgül Hamarat'ı öldürüp intihar görüntüsü veren, hakkında açılan davada hapis cezası alınca ortadan kaybolan Yunus Hamarat (41), ağabeyi İmam Hamarat'ın kimliğiyle 1,5 yıl sonradan Muğla ’nın Bodrum ilçesinde yakalandı.

AKTÜEL 18.05.2022 19:00 Evli olduğu kadını öldürüp kayıplara karışan erkek, 1 buçuk yıl sonra yakalandı

Silivri'de yaşayan 3 çocuk annesi Sarıgül Hamarat, 3 Ağustos 2018'de müteahhitlik yapan eşi Yunus Hamarat'ın kendisini aldattığını öğrendi. Bunun üstüne çift arasında tartışma çıktı. Eşi göre darbedilip evden kovulan Sarıgül Hamarat, geçici olarak kadın sığınma evine yerleştirildi. Sarıgül Hamarat'ın ağabeyi Alican Sönmez ile eşinin ağabeyi İmam Hamarat, araya girip çifti barıştırdı.

Evine dönen Hamarat ile eşi arasında baştan tartışmalar yaşandı. Yunus Hamarat 6 Ağustos'ta kendine ait cip ile eşini ormanlık alana götürüp, göğsüne ateş ederek tek kurşunla öldürdü. Ellerini yıkadıktan sonra tabancayı ölen eşinin eline tutuşturarak bir el ateş ettirdi. sonra da jandarmayı aradı.

Yunus Hamarat, jandarmadaki ifadesinde eşinin intihar ettiğini iddia etti. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın ardından Yunus Hamarat hakkında 'eşini kasıtlı olarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı. Hamarat, Silivri 1. Ağır Cinayet Mahkemesi'ndeki savunmasını eşinin intiharı üstüne kurdu. 9 Ocak 2019'da suç vasfının değişebileceği gerekçesiyle Hamarat'ın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

KARAR ÇIKTI, ORTADAN KAYBOLDU

Sarıgül Hamarat'ın cinayete kurban gittiği Yunus Hamarat'ın yaptığı telefon görüşmeleri ve WhatsApp yazışmaları ile çözüldü. Mahkeme davayı 10 Kasım 2020 günü karara bağladı. Yunus Hamarat'a müebbet hapis cezası verildi. Hamarat, mahkemenin bu kararının ardındaki ortadan kayboldu.

İki gün önce N.T. isimli bayan, 'İmam Hamarat' isimli kişinin kendisini taciz ettiği gerekçesiyle polise suç duyurusunda bulundu. Bodrum Asayiş Büro Amirliği ekipleri taciz şüphelisini yetişmek için bölgedeki emniyet kameralarını incelemeye aldı. Yapılan çalışmada, taciz şüphelisinin 2018 yılında eşini öldüren Yunus Hamarat olduğu ve ağabeyinin kimliğini kullandığı tespit edildi.

Yunus Hamarat ’ın, dün öğle saatlerinde Yalıkavak'a taksi çağırdığı belirlenince polis harekete geçti. Bir polis memuru, taksinin sürücü koltuğuna geçip, Hamarat ’ı almaya gitti. Yunus Hamarat, taksiye bindi. Polis ekipleri, meslektaşlarının kullandığı taksiyi takibe aldı. Bir zaman sonra taksi durdu, ekipler, Yunus Hamarat'ı gözaltına aldı.

Kaçtıktan 18 ay sonradan Bodrum'da yakalanan Yunus Hamarat, ağabeyi İmam Hamarat'ın kimliğini kullandığını itiraf etti. Hamarat'ın bir süre önce Bodrum'a geldiği ve inşaat işiyle uğraştığı belirtildi.

YUNAN ADALARINA KAÇACAKTI

GIDERKEN, eşini öldürdükten sonradan yurt dışına çıktığı ileri sürülen Yunus Hamarat'ın, her zaman Türkiye ’de bulunduğu, Bodrum'a gelme nedeninin de firari göçmenler gibi Yunan adalarına kaçmak olduğu belirtildi. Hamarat, polisteki işlemlerinin ardındaki adliyeye sevk edildi. (DHA)

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum