Eskişehir'de gericilerden yasağa destek: Festivalde kızlı erkekli yatılı kalıyorlardı - kars haber

Eskişehir Valiliği'nin kentte 15 gün süreyle açık alanlardaki etkinliklerin yasaklaması nedeniyle 12-15 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan şehrin en büyük festivali olan Anadolu Fest festivali de iptal olmuştu.

Eskişehir'de gericilerden yasağa destek: Festivalde kızlı erkekli yatılı kalıyorlardı - kars haber
10 Mayıs 2022 - 23:46

Eskişehir Valiliği'nin kentte 15 gün süreyle açık alanlardaki etkinliklerin yasaklaması nedeniyle 12-15 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan şehrin en büyük festivali olan Anadolu Fest festivali de iptal olmuştu. Eskişehir'deki gericiler bir izah etme yaparak yasağa destek çıktı.

AKTÜEL 10.05.2022 23:18 Eskişehir'de gericilerden yasağa destek: Festivalde kızlı erkekli yatılı kalıyorlardı

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan ilan ile açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü yürüyüş, oturma eylemi, stant, çadır kurma, duvar ilanı, pankart asma, konser, festival ve festival gibi etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklanması tüm yurtta tepkilere niçin oldu.

Eskişehir Valiliği'nin resmi internet sitesinden yaptığı bildiri ile, jandarma bölgesi dahil olmak üzere kentte, devlete ait kurumların yapacağı programlar dışındaki tüm etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Valiliğin aldığı karar ile birlikte, Eskişehir ’de 12-15 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan ve şehrin en büyük festivali olan Anadolu Fest festivali de iptal edildi. Binlerce üniversite öğrencisinin katılması planlanan ve biletleri aylar öncesinde satışa sunulan festivalde, Levent Yüksel, Haluk Levent, Teoman, Hayko Cepkin, Sagopa Kajmer, Yeni Türkü gibi birçok ad de sahne alacaktı.

GERİCİLERDEN TAKVIYE

Festivalin yapılamayacak olmasıyla ilgili Eskişehir Kardeşlik Platformu adlı gerici örgütlerin bir araya geldiği birlikten de izah etme geldi.

Platformun açıklamasında festivalde kızlı erkekli yatılı kalındığı ve içki tüketildiği söylenerek yasağa yardım verildi.

Açıklamada "Son birkaç yıldır Eskişehir'de Söğütönü Mahallesi okullar bölgesi aleyhinde içki firmalarının sponsorluğunda, herhangi bir denetimin olmadığı, çadırlarda kızlı erkekli yatılı kalınan, alkol ve uyuşturucu etkisiyle istenmeyen görüntülerin oluştuğu, çevrede yaşayan ve eğitim öğretim gören çocuklarımıza çoğu olumsuz örnek teşkil edecek, insan sağlığı açısından da sakıncalı müzik festivali adı altında tatsız görüntüleri maalesef gördük şahit olduk. Mesele kimsenin sanatı, müziği, konseri veya yaşam biçimi değil. Bugüne kadar Eskişehir'de kimin konseri, kimin sanatı engellenmiş? Eskişehir'de bilhassa bahar ve yaz aylarında Porsuk çayı kenarında gençler oturur çalar söyler kendi arasında eğlenir. Bugüne kadar ne şarkı söyleyene ne gitar çalana ne de onu dinleyen hiçbir gencimize kimsenin bir şey dediğini görmedik duymadık tanık olmadık. Müzik, sanat ve ağırlama kendi mecrasında kaldığı sürece kimse yadırgamaz kimse de bir şey diyemez" denildi.

"Hemen buradan tüm kamuoyuna soruyoruz," diyen gericiler şöyle devam etti:

"Festival adı aşağı, denetimsiz bir ortamda, gençlerin günlerce içki ve uyuşturucu maddelerle zehirlenmesinin, kurulan çadırlarda ne olduğu belirsiz ahlaksız ortamların oluşmasının sanattaki kültürdeki ve müzikteki yeri neresidir? Yanı başında 3 tane okul yer alan bu bölgede vakit mefhumu bulunmadan gençlerimizin fikir ve düşünce sağlığını bozacak ahlaki yozlaşmasına sebep olacak bu tür faaliyetler gençlerimize bir şey kazandırmanın ötesinde onlara kötülük gerçekleştirmek, bu milletin geleceği olan gençlerimizi zehirlemektir.

Acilen buradan soruyoruz? Cadde aralarında, yasa dışı yollarla, yasa dışı zamanlarda otomobil bagajlarında alkol satılan ve şuursuzca içki tüketilen bu “Şenlik”in öznesinin “Müzik” ve “Sanat” olduğunu kim söyleyebilir? Hedef “Sanat” mı? Yahut ana babalarımızın yetiştirirken kendisinden bile sakındığı, eğitimi için bin bir fedakârlık yaptığı ülkemizin geleceği güzelim gençliğimizi alkol, uyuşturucu ve ahlaksızlık batağına çekmek mi? Ne eyvah ancak geçmiş yıllarda gördüğümüz görüntüler bu festivalin gençliğimizin içki bataklığında zehirlenmesinde bir araç olarak kullanıldığını göstermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi geleceği olan gençlerden mesuldür. Gençliğin hafıza ve zihin sağlığını bozacak, onları zehirleyecek, toplum ahlakına mugayir her türlü yaradılış ve etkinlik karşı gençlerimizi korumakla mükelleftir. Buradan tüm anne ve babalara sesleniyoruz. Çocuklarınızın “Karnaval” adıyla sevimli gösterilmeye çalışılan bu ortama girmesine müsaade etmeyiniz. Türk gençliğine sahip çıkmak bizlerin hepimizin tarihi sorumluluğudur. Kamuoyuna saygıyla duyulur."

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum