Esenyurt'ta 6 polis memuru tutuklandı! Araca sahte para ve uyuşturucu koymuşlar - kars haber

İddiaya tarafından, Esenyurt'ta rutin kontrolle esnasında polis ekipleri, içinde Suriye uyruklu Hamud ve Salman isimli iki kişinin bulunduğu bir aracı durdurarak aradı.

Esenyurt'ta 6 polis memuru tutuklandı! Araca sahte para ve uyuşturucu koymuşlar - kars haber
30 Mart 2022 - 19:29

İddiaya tarafından, Esenyurt'ta rutin kontrolle esnasında polis ekipleri, içinde Suriye uyruklu Hamud ve Salman isimli iki kişinin bulunduğu bir aracı durdurarak aradı. Arama sırasında araçtaki bir şahsın üzerinden yaklaşık 9 bin dolar ve 34 bin lira para çıktı. sonra yabancı uyruklu iki kişi, araçta sahte para ve uyuşturucu bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Suriye uyruklu şahıslar bu durumu kabul etmeyerek avukatları aracığıyla savcılığa başvurdu. Şikayet üstüne savcılık polis merkezinden bilgi istedi.

TUTULAN KAYITLARIN SAHTE OLDUĞU BELİRLENDİ

İstanbul Güvenlik Müdürü Zafer Aktaş ’ın talimatıyla olayı analiz etmek için özel bir ekip kuruldu. Ayrıntılı ve tedbirli incelemenin ardındaki tutulan kayıtların sahte olduğu, ele geçirilen paranın ise beceriksiz olduğunu tespit edildi. Araçta sahte para ve uyuşturucu olmadığı, sahte para ve bir arz uyuşturucu araca polislerin koyduğu belirlendi. Polislerin 9 bin dolar ve 34 bin lira yerine, 3 bin dolar ve 14 bin 770 lirayı kayıtlara geçirdikleri öğrenildi. 6 polis hakkında adli ve yönetimle ilgili soruşturma açıldı. Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen Burhan A., İlhami Y., Ekrem Y., Emrah A., Mehmet Salih G., Mehmet S. sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum