Eren Bülbül'ün hayatının konu edildiği film doğum günü olan 1 Ocak 'ta vizyona giriyor

PKK'lı teröristler kadar 2017 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit edilen Eren Bülbül ve Ferhat Gedik ’in hayatlarının konu edindiği ‘Kesişme; İyi ama varsın Eren ’ filmi 1 Ocak 2022 tarihinde Trabzon'da yapılacak gala ile gösterime girecek.Anne Ayşe Bülbül, oğlunu anl.

Eren Bülbül'ün hayatının konu edildiği film doğum günü olan 1 Ocak 'ta vizyona giriyor
20 Aralık 2021 - 17:31

PKK'lı teröristler kadar 2017 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit edilen Eren Bülbül ve Ferhat Gedik ’in hayatlarının konu edindiği ‘Kesişme; İyi ama varsın Eren ’ filmi 1 Ocak 2022 tarihinde Trabzon'da yapılacak gala ile gösterime girecek.

Anne Ayşe Bülbül, oğlunu anlatan "Kesişme; İyi oysa varsın Eren" filminin oğlunun doğum tarihi olan 1 Ocak'ta gösterime girmesinin kendisi için fazla anlamlı olduğunu ve izlemenin kendisi için duygusal olarak çok zorlama olacağını söyledi.

Trabzon ’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de terör örgütü PKK ’lı teröristler göre şehit edilen Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ’in hayatlarının konu edinildiği “Kesişme; İyi oysa Varsın Eren” filminin çekimleri geçtiğimiz haftalarda tamamlandı.

Nevşehir ve Hatay illerinin yanı sıra Trabzon ’un Maçka ilçesinde olayın gerçekleştiği yerde Eren Bülbül'ün şehit olduğu sahnenin çekimleri yapıldı. Filmde Eren Bülbül'ü Trabzon'un Tonya ilçesinden Rahman Beşel canlandırdı. Anne Ayşe Bülbül'ü oyuncu Mutlu Nur, şehit Ferhat Gedik'i ise meşhur artist İsmail Hacıoğlu canlandırdı.

"Bu filmde hayatımızı izleyeceğiz"

Oğlunun hayatını anlatan filmi izlemeyi çok istediğini gösteren anne Ayşe Bülbül, filmin çekimlerinde duygulu anlar yaşadığını dile getirdi. Ayşe Bülbül, “Benim oğlumun şehit olması ayrı bir kibir. O filmde bizlerin hayatı geçecek. Filmin çekiminde buradaydım. Biz yeniden hayatımızı izleyeceğiz. Benim evladımın unutulmaması bizim için koskocoman bir gurur. koskocoman bir duygu bunu bile çekemeyenler var. Tek Eren mi diyenler var. Eren gecekondumuzda kalmaya geldi ve o itlerle karşılaştı. O çilede, o yoklukta onun başardığını ben anne olarak başaramazdım. Benim evladım ismi fazla yere verildi, unutulmadı. Bu hayatı izlemek benim için çok zorlama olacak. Lakin yine de izleyeceğim” biçiminde konuştu.

“Eren yaşasaydı 1 Ocak'ta 19 yaşında olacaktı”

Eren ’e 15 yaşına kadar doğum günü yapamadıklarını vurgulayan Bülbül, “Eren yaşasaydı 1 Ocak ’ta 19 yaşında olacaktı. Eren ’ime 15 yaşına dek bir doğum günü yapamadık. Derhal doğum günü kutluyoruz. Hiç kimse o pastadan bir dilim ağzına koymuyor. Çünkü herkes biliyor fakat Eren sağ olsa da ona doğum günü kutlasak Eren ’in kendine o aldığımız pasta yetmezdi. Acilen ben ve kardeşleri onu bildiğimiz için kimse onun pastasından yemiyor. 19 yaşında olacaktı askere hazırlanacaktı. Benim evladım asker olacağım, şehit olacağım derdi. Askerlik zamanı geldi ben evladımı askere gönderdim şehit oldu diye gönlümden geçireceğim. Filmin çekimini izlediğimde duygulu anlarımda oldu. Sünnet töreni zamanlarının anlatılması hoş. Acı yanları da oluyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

öte taraftan Eren Bülbül'ün mezarı ve mezarının bulunduğu bölge Türk bayrakları ile donatıldı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum