Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması: Yasal yollara başvuracağız haberi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Kültürlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'deki bir vakfa Ensar ve TÜRGEV'den para aktarıldığı yönündeki açıklamaları sebebiyle yasal yollara başvurulacağını açıkladı.

Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması: Yasal yollara başvuracağız haberi
25 Mayıs 2022 - 14:28

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Kültürlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'deki bir vakfa Ensar ve TÜRGEV'den para aktarıldığı yönündeki açıklamaları sebebiyle yasal yollara başvurulacağını açıkladı.

SİYASET 25.05.2022 13:58 Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması: Yasal yollara başvuracağız

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Açık Fikirli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ailesinin vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına heybetli paralar aktardığı yönündeki ifadeleri nedeniyle yasal yollara başvurulacağını açıkladı.

Hüseyin Açık Fikirli sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımda "Sayın Cumhurbaşkanımıza karşın mesnetsiz isnatları, zihin ve izan dışı iftiraları nedeniyle, Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine hukuki yollara başvurulacaktır" ifadelerini kullandı.

Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik mesnetsiz isnatları, zihin ve izan dışı iftiraları nedeniyle,
Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine yasal yollara başvurulacaktır.

— Hüseyin Okumuş (@hsynaydn) May 25, 2022

Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun ismini vermediği vakfın ise TÜRKEN olduğu biliniyor.

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında ""Suça bulaşmış bürokrat beni iyi dinle kardeşim: Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Akşam 22:00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim." demişti.

Kılıçdaroğlu, para akışları ve belgelerinin ellerinde olduğunu söyleyerek 1 milyar liranın Ensar ve TÜRGEV göre ABD ’ye aktarma edildiğini ifade etmişti.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları söylemişti:

"Çok sayıda paralel hayatları var. Çok sayıda paralel planları var. Bugün ben içlerinden fazla korkunç birini açıklıyorum. Belgeler elimizde. Para akışlarının hepsi elimizde. Bir vakıf kurduruyorlar. Amerika'da. Niçin Amerika? Ülkeyi Kataristan'a dönüştürenler Katar'a gider diye bekliyorsunuz ya... Biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok. İlk uçakla geriye doğru gönderirler bunları. Amerika kanunlarının arkasına ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD'ye firar etmek istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler.

Peki ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Lakin vakfın ana yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. Şu Anda isim vermeyeyim. Şayet kendileri söyler.

Aile içi işlerine karışmayın. Şimdi; bu paravan yapının izin tümdengelim hakkı kazanması için paraya ihtiyacı var. Türkiye ’den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar… Bu vakıfların belli başlı var olma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz. TÜRGEV ve Ensar.

Bu vakıflar başlıyor paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar. Bir 10 milyon dolar. Bir 20 milyon dolar. Bir 10 milyon dolar. Bir TÜRGEV, bir Ensar, bir TÜRGEV, bir Ensar… Durmuyorlar. Para gönderimi listesinin sonu yok.

Hepsinin dökümleri elimizden. Sevgili halkım, 1 milyar lirayı şıp diye aktarma ediyorlar Amerika ’ya. Ensarcığım, TÜRGEV ’ciğim… Bu paraları size kim verdi? Siz bu paraları nereden buldunuz? Siz bu paraları neden Amerika ’ya sürekli aktarma ediyorsunuz? Bu dövizleri niçin Amerikalara taşıyorsunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi?

Gelelim Amerika ’ya kaçmaya hazırlananlara… Yeni iktidarın sizi orada bakımlı bırakacağını mı düşünüyorsunuz? Vallahi fazla kötü yanılıyorsunuz.

Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Çık söyle. Aileden kim gönderiyor bu paraları? Ve tekrar ailenden kim alıyor bu paraları karşı tarafta, yani Amerika ’da? Çık anlat. Çekinme.

Son olarak halkın belediyelerine sesleniyorum. Bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın. Yurtlarınıza alın. Onlar günahsız, onlar masum. İşte sevgili halkım, emekliye bu yüzden para değil. Bu yüzden bir litre süt 20 lira.

Bu yüzden dört milyon abonenin elektriği kesiliyor. Bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor. Bu yüzden ekmek bulamıyor. İnsanlarımız bu yüzden mağdur.

Uyan ey halkım, artık uyan. Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken senin gidecek bir yerin değil. Bizim başka memleketimiz değil. Bundan Böyle uyan, kaldır kafanı ve bize katıl."

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum