En büyük risklerden biri demişti! Elon Musk'tan yine korkutan cümleler geldi: "Böyle devam ederse..." haberi

Elon Musk'ın Japonya uyarısı manşetlere taşındı.

En büyük risklerden biri demişti! Elon Musk'tan yine korkutan cümleler geldi: "Böyle devam ederse..." haberi
27 Haziran 2022 - 17:03

Elon Musk'ın Japonya uyarısı manşetlere taşındı. İnsanlığın düşen doğum oranının senelerdir kendisini rahatsız ettiğini söyleyen ünlü milyarder, son uyarısı ile büyük ses getirmeyi başardı. Elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın CEO'su olan ve bununla beraber Twitter'ı satın almak için çalışan Musk, yaptığı uyarıda eğilimler devam ederse ülkenin 'yok olacağını' zeka söyledi.

600 BİNDEN ARTI DÜŞÜŞ YAŞANDI

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, geçen yıl Japonya, eksilen doğum oranları ve çabuk yaşlanan nüfus nedeniyle nüfusunun 600 binden fazla düşüş yaşadığını fark etti. Ülkenin İçişleri ve leşme Bakanlığı'na kadar, ülke nüfusu birbirini izleyen 11'nci yıl düştü ve 644 bin birey azaldı.

Resmi veriler ayrıca, 15 ila 64 yaş arasındaki kişilerin oranının yüzde 59,4 ile en az seviyeye ulaştığını, 65 yaş ve üzerindekilerin oranının ise yüzde 28,9 ile rekor seviyeye ulaştığını gösterdi.

ELON MUSK'TAN JAPONYA VE ABD'YE UYARI

DEFALARCA bebek yapılmasını desteklediğini gösteren 8 çocuk babası Elon Musk ise “Mevcut akıntı iyi değil. İnsan sayısı iyi bir eğilim göstermiyor" derken, “Japonya öncü bir göstergedir. Geçen sene 600 bin kişiyi kaybettiler” biçiminde konuştu.

Musk, "Eğer bu eğilim devam ederse, Japonya en ince ayrıntısına kadar ortadan kalkacak," dedi. Düşen doğum oranları iyileşmezse, ABD'nin de Japonya'nınkine aynı bir kaderle karşısında karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Elon Musk

"ÇİN'İN DE BİR SORUNU OLACAK"

SpaceX'in kurucusu, ülkenin politikalarına uyarı çekerek, "Çin'in de bir sorunu olacak" dedi.

Bir analize tarafından, uzun süredir sürdürdüğü tek çocuk politikasını terk eden Çin'in doğum oranı, ailelere üç çocuğa dek izin verilmesine karşın düşmeye devam etti.

Elon Musk, "Çoğu insan, gezegendeki mevcut insan sayısının sürdürülemez olduğu söylüyor. Bu iyice içten yok. Nüfus yoğunluğu doğrusu oldukça düşük” ifadelerini kullandı.

Meşhur meslek insanı daha önce düşen doğum oranlarının insanlığı bekleyen en büyük tehdit olduğunu öne sürmüş ve "Uygarlık için en büyük risklerden biri düşük doğum oranıdır" demişti.

öte yandan Musk, doğum oranlarının düşmesiyle ilgili mart ayında da ilginç bir yorumlama yapmıştı. En büyük korkusunu açıklaması istendiğinde Musk, insanlığın düşen doğum oranının senelerdir onu rahatsız ettiğini söylemişti.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum