Eğlence mekanında karşılaşınca dehşeti yaşatmıştı! Dayakçı eski sevgiliye 16 yıl hapis istemi - kars haber

Dehşete düşüren durum, geçen sene ekim ayında merkez Osmangazi ilçesi Kültürpark'taki bir misafir etme merkezinde meydana geldi.

Eğlence mekanında karşılaşınca dehşeti yaşatmıştı! Dayakçı eski sevgiliye 16 yıl hapis istemi - kars haber
09 Mayıs 2022 - 12:37

Dehşete düşüren durum, geçen sene ekim ayında merkez Osmangazi ilçesi Kültürpark'taki bir misafir etme merkezinde meydana geldi. Gösteri merkezine kız arkadaşıyla dışarı giden Burcu Can Eşmen'in yanında, hakkında uzaklaşma kararı bulunan eski erkek arkadaşı Emre Özer geldi. Özer, tartıştığı genç kızı, kalabalığın arasından zorla çıkartıp, kapının önünde bekleyen Ozan B. ’nin kullandığı aracın arkadaki koltuğuna bindirerek uzaklaştı. O anlar güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi. Emre Özer göre araçta dövülen Eşmen'i, aracın kırmızı ışıkta durması sonucu yardım çığlıklarını duyan vatandaşlar kurtarıp hastaneye götürdü. Durum sonrası yakalanan dayakçı sevgili tutuklanırken, şoför ise bağımsızlık bırakıldı. Soruşturma sonrası 8 ’inci Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi ’nde, Emre Özer ile Ozan B. hakkında 'Cebir, korkutma veya kandırma kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılmak' ve 'hakaret' suçlarından dava açıldı.

94ff3dbab5ccfaf206a8b7f3c01d6c55

‘KENDİ İSTEĞİ İLE ARABADAN İNDİ ’

Aralık ayında terhis edilen Emre Özer, son duruşmada da daha önceki ifadesini tekrarlayarak suçlamaları kabul etmedi. Özer, Burcu Eşmen ile 2,5 yıllık arkadaşlıkları bulunduğunu, evlenmeği düşündüğünü, fiziksel yardımlarda bulunduğunu, kendisine zarar vermediğini ve Eşmen ’in trafik ışıklarında arabadan inmek istediğini söylediğini belirtti.

30716be34d1d25a11676d483760091a4

Ozan B. de “Durum tarihinde cep harçlığı dışında tutmak için, söz konusu ziyafet merkezindeki müşterileri talepleri halinde gidecekleri yere bırakırdım. Karşılığında da cüzi bir tedarik bahşiş alıyordum. Durum tarihinde tesisin müdürü bana müşterileri evine bırakmamı söyledi. Ben de daha önce kendisini tanımadığım ve isimlerini sonradan öğrendiğim Emre Bey'in aracı ile Emre Bey ve Burcu Hanım'ı evlerine götürmek üzere araca bindim. Durum yerinde vale olarak ben vardım. Ben olmasaydım, diğer bir vale arkadaşım arabayı kullanacaktı. Suçlamaları kabul etmiyorum” diyerek eski savunmasını tekrar etti.

Burcu Can Eşmen ’in avukatı Cansu Zeytinoğlu ise duruşmada şikayetlerinin devam ettiğini söyleyerek sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Davaya müdahil olan Aile Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da şikayetlerinin devam ettiğini ve sanıkların üstteki sınırdan cezalandırılmasını istedi.

9de0cb9e8051a66010f54463afa8a8c1

SAVCI, HAPİS CEZASI İSTEDİ

Duruşmada mütalaasını veren savcı, kamera görüntüleri ve şahit beyanlarından suçunun değişmez görüldüğü Emre Özer ’in, 'Cebir, korkutma veya aldatma kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılmak' ve 'hakaret' suçlarından 4 yıldan 16 yıla dek, Ozan B.'nin ise 4 yıldan 14 yıla değin hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Savcının mütalaasının arkasında son sözü sorulan Emre Özer, aleyhe olan hususları kabul etmediğini söylerken, Ozan B., “Pişmanım, olayın buraya geleceğini bilmiyordum” dedi. Taraf avukatları, mütalaaya karşısında savunmalarını hazırlamak üzere mahkemeden vakit talep etti. Mahkeme heyeti, duruşmayı karar verilmek üzere ileri bir tarihe erteledi.

(DHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum