Eğitimin çivisi çıktı haberi

GÜNCEL 25.05.2022 06:30 Kardelen TATAR SİNECAN İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası zarfında bazı faaliyetler planladı.

Eğitimin çivisi çıktı haberi
25 Mayıs 2022 - 06:08

GÜNCEL 25.05.2022 06:30 Eğitimin çivisi çıktı

Kardelen TATAR SİNECAN

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası zarfında bazı faaliyetler planladı. Planlanan etkinliklerde ise AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın eşi Emine Erdoğan ’ın “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabına yan kalınması istendi.

Okullara İstanbul Ticaret Iş Anadolu Lisesi Müdürü Nuray Ulutaş ve Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Özer imzasıyla gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Emine Erdoğan ’ın hazırladığı “Yüzyıllık Tariflerle Türk Mutfağı” isimli esere ast kalınarak faaliyetler planlanacak. Her okulumuz kitaptan 1 mahsul seçecek ve seçilen ürünü 20 Mayıs Cuma günü saat 15.00 ’e kadar bildirecek. Google form linki paylaşacağız. Seçilen ürünün atölye çalışması yapılacak ve video kaydı alınacak. Resimler çekilecek. Atölye etkinliği öğretmen ve öğrencilerimiz kadar gerçekleştirilecek. Atölye çalışmasında öğretmenimizin arkasında etkinliğin devlete ait logosu yer alan fon kullanılacak. Hazırlanan ürünler ilçenizde uygun bir yerde vatandaşlara ikram edilecek ve Türk Mutfağı Haftası kutlamaları olduğu vurgulanacak. Okula profesyonel isimler ağırlama edilerek seminer programları düzenlenebilir. Etkinlikler 27 Mayıs ’ta tamamlandıktan daha sonra etkinlik raporu hazırlanacak.”

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum