Düzce sele teslim oldu! Köprü yıkıldı, yollar kapandı... İşte korkunç görüntüler haberi

Düzce'nin Yığılca ve Akçakoca ilçelerinde etkili olan sağanak sonrası hayat az kalsın felç oldu.

Düzce sele teslim oldu! Köprü yıkıldı, yollar kapandı... İşte korkunç görüntüler haberi
28 Haziran 2022 - 08:53

Düzce'nin Yığılca ve Akçakoca ilçelerinde etkili olan sağanak sonrası hayat az kalsın felç oldu. Köprülerin yıkıldığı, yolların kapandığı bölgede 17 konut boşaltılırken, çok sayıda vatandaş da terhis edildi...

Düzce'nin Yığılca ilçesinde sürekli süren sağanak sebebiyle dereler taştı ve su baskınları oluştu. İlçede sağanağın ardından Aksu-Kırık Köprüsü yıkıldı, Karakaş ve Çiftlik Sapağı Köprüsü taştı. Ayrıca taşmak üzere olan Melen Çayı Köprüsü, Ahmetçiler Deresi Köprüsü'nde önlem alındı.

AA-20220628-28275243-28275235-DUZCEDE_SAGANAK_TASKINLARA_NEDEN_OLDU

HEYELAN MEYDANA GELDİ, YOLLAR KAPANDI

Hocaköy, Hacıyeri, Hocatman, Yılgın, Tıraşlar, Refikler ve Dibektaş köylerinde heyelanlar meydana geldi. Ağaç göçüğü, heyelan ve su taşkınları nedeniyle Alaplı-Yığılca kara yolu ve Yedigöller grup yolu ulaşıma kapandı.

Yedigöller grup yolu Bekirler Altı Melenkıyısı mevkisinde meydana gelen heyelan ve su taşkınları sonrası Yılgın, Çukurören, Gaziler, Çiftlik, Hocaköy, Karakaş, Mengen, Yoğunpelit ve Yaylatepe köyleriyle ulaşım kesildi.

Heyelan riski nedeniyle Tıraşlar köyünde 8 haneden 22, Yılgın köyünde 5 haneden 9, Yağcılar köyünde 4 haneden 12 yurttaş evlerinden tahliye edildi.

AA-20220628-28275243-28275238-DUZCEDE_SAGANAK_TASKINLARA_NEDEN_OLDU

"KÖPRÜNÜN KORKULUKLARI GİTTİ"

Yığılca ilçesi Hoşafoğlu Köyü Muhtarı Yeter Şener yaptığı açıklamada, köyde ikindi saatlerinde başlayan yağışın akşam saatlerinde çoğaldığını ve yatsı ezanından sonra suyun Aksu Mahallesi'nde yer alan köprüyü aştığını söyledi.

Kırık köyüyle ulaşımın kesildiğini dile getiren Şener, "Sabahleyin köprünün ne durumda olacağına bakacağız. Köprünün korkulukları gitti. acilen evlerde bir zarar yok." dedi.

Yağcılar köyünde yer alan akarsu yatağındaki ağaç, kum ve çakılla tıkanan köprüde İlçe Özel İdaresi ekipleri çalışma yaptı.

öte taraftan Akçakoca ilçe merkezi Çuvallı mevkisi su aşağıda kaldı. 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda bulunan köprünün hasar görmemesi belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. (AA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum