Dune konusu nedir? Dune oyuncuları kimlerdir? Dune ne anlatıyor? Kaç tane Dune filmi var? - kars haber

Dune filmi meraklı bekleyişini sonlandırdı.

Dune konusu nedir? Dune oyuncuları kimlerdir? Dune ne anlatıyor? Kaç tane Dune filmi var? - kars haber
29 Mart 2022 - 13:06

Dune filmi meraklı bekleyişini sonlandırdı. Pandemi yüzünden gösterimi ertelenen Dune: Çöl Gezegeni filmi vizyona girdi. İnsanı içine alan öbür konusu Dune, izleyicileri etkisi altına almayı başardı. Frank Herbert'in bilim kurgu romanınından uyarlanan üretim başlangıçta HBO Max üzerinden yayınlanmıştı ve 22 Ekim 2021 tarihinde de Türkiye'de gösterimi yapıldı. Bilim kurgu hayranlarının ilgiyle beklediği üretim için iyi yorumlar yapıldı. Türkiye'de yayılandığı girdiği tarihten üç gün sonradan 100 binin üstünde seyirciye ulaşmayı başardı. İşte Dune Çöl Gezegeni hakkında ayrıntılı bilgiler!

DUNE KONUSU NEDİR?

"Dune: Part One" filmi, soylu bir aile olan Atreides'in, İmparator tarafından galaksinin en kayda değer kaynağı 'baharatın' çıkarıldığı çöl gezegeni olan Arrakis'in koruyuculuğunu yapma nedeniyle görevlendirilmesini ve bu manâlı gezegen üzerindeki hak iddialarıyla artan politik bir bilim kurgu hikayesini anlatıyor. Filmi, bu entrikalar arasında kalıp ayrıca evinden keza de ailesinden olan Paul Atreides'in gözünden izliyoruz.

DUNE ÇÖL GEZEGENİ

Dune: Çöl Gezegeni filminin yurt dışında 3 boyutlı ve IMAX gösterimleri yapılırken Türkiye'de iki boyutlu olarak sinema salonlarında gösterime girdi.

DUNE FİLMİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Ilgiyle beklenen Dune filminin kadrosunda; Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Sharon Duncan-Brewster, Stephen McKinley Henderson, Chang Chen, Charlotte Rampling, Jason Momoa, Javier Bardem, David Dastmalchian, Golda Rosheuvel, Roger Yuan ve Babs Olusanmokun yer almaktadır.

DUNE GEZEGENİ FİLMİNİN YÖNETMENİ KİMDİR?

Dune filmi bilim, kurgu, macera ve dram türlerindedir. Filmin yönetmenliğini; Denis Villeneuve yapmaktadır. Senaristler ise, Jon Spaihts ve Denis Villeneuve'dur. Dune filminin süresi: 2 saat 35 dakikadır.

DUNE ÇÖL GEZEGENİ IMDB PUANI KAÇTIR?

Bilimkurgu alanında öne çıkan filmin IMDb puanı 8.3 olarak belirlendi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum