Dolarda dalgalı seyir devam ediyor

Haftanın birincil kayda değer verisi olan çoğaltma rakamlarını tedarik eden yurt içi piyasalar, beklentilerin hafif aşağıda gerçekleşen 3.

Dolarda dalgalı seyir devam ediyor
30 Kasım 2021 - 15:03

Haftanın birincil kayda değer verisi olan çoğaltma rakamlarını tedarik eden yurt içi piyasalar, beklentilerin hafif aşağıda gerçekleşen 3. çeyrek yükselme verisine manâlı bir tepki vermedi. Gün ortasına dürüst hareketlenen kurlar yönünü yukarı çevirdi.

Sabah saatlerinde 12,80 seviyelerinde dalgalanan dolar/TL, gün ortasında 13 liranın üzerini test etti. Dolar/TL ile benzer grafikleri çizen euro/TL ise 14,80 civarında el değiştiriyor.

dolar-tablo1

"OMİCRON VARYANTI BELİRSİZLİĞİ ARTIRDI"

Yurt içinde faiz konusunda talimatlar takip edilirken dünyanın bir numaralı gündem maddesi corona virüs Omicron varyantı oldu.

Fed Başkanı Jerome Powell, yayımlanan Senato sunumunda Covid-19 vakalarında son dönemde yaşanan büyüme ve Omicron varyantının ortaya çıkmasının istihdam ve idareli aktivite için aşağıda yönlü riskler yarattığını ve enflasyon için belirsizliği artırdığını bildirdi.

Yurt açık havada bugün Almanya işgücü, ABD ev fiyat verileri önce çıkıyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve Define Bakanı Janet Yellen'in sunumu günün diğer kayda değer gündemi olacak.

Kredi Hesaplama

Kredi Türü Kredi Vadesi DERHAL HESAPLA


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum