Dolar yeniden 13 TL'yi gördü

Euro ise gün içinde 14,76'ya dek yükseldi.Türkiye'de geçen hafta döviz kurlarında yaşanan oynaklık bu hafta da etkisini sürdürüyor.

Dolar yeniden 13 TL'yi gördü
30 Kasım 2021 - 14:59

Euro ise gün içinde 14,76'ya dek yükseldi.Türkiye'de geçen hafta döviz kurlarında yaşanan oynaklık bu hafta da etkisini sürdürüyor. Güne yatay başlayan dolar, geçen hafta yakaladığı seviyeye yaklaşarak, gün içerisinde baştan 13 TL'yi fark etti. Euro da güne 14,59'dan başla, gün içerisinde 14,76'ya değin yükseldi.

Döviz kurlarında yaşanan dalgalı günlerin arkasında TL-Dolar kuru geçtiğimiz haftayı 12.33 liradan kapatmıştı.

Haftaya 12.40'dan başlayan Dolar/TL ise bugün her yerde 13 TL'nin üstüne çıktı. Dolar geçen hafta 13,45 ile rekor seviyesine çıkmıştı. Oysa daha sonra 11,50 civarına gerilemişti.

Türk Lirası'nda görülen değer kaybının, Merkez Bankası'nın enflasyonda kaydedilen artışa rağmen faiz indirimlerine devam edeceği beklentisine bağlı olduğu belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döviz kurları ve enflasyondaki artışa karşın faiz artırımına yanaşmıyor. Erdoğan dün de düşük faiz politikasından geri adım atmayacağını belirtmişti.

Bütün zamanların en düşük seviyelerine gerileyn TL'nin bu yıl Dolar karşısındaki layık kaybı yüzde 45'e ulaştı. Reuters,DW/TY,BÖ

© Deutsche Welle Türkçe

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum