DNA sonucu ortaya çıktı! Müslüme Yağal'ın dedesi babası çıktı

Konargöçer hayat sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya Bozkır bölgesinden kışı geçirmek için Mersin ’in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi.

DNA sonucu ortaya çıktı! Müslüme Yağal'ın dedesi babası çıktı
26 Kasım 2021 - 10:00

Konargöçer hayat sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya Bozkır bölgesinden kışı geçirmek için Mersin ’in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi. Burada 10 Kasım ’da çadır kuran 7 çocuklu Mehmet ve Selvi Yağal ailesinin 2,5 yaşındaki kızı Müslüme benzer gün saat 17.00 sırlarında bisikletiyle oynarken ortadan kayboldu. Aile ve çevredekilerin yaptığı aramada bulunamayan minik kız için haber verilmesi üstüne jandarma, itfaiye, AKUT, UMKE, belediyeler ve AFAD ’a ast ekipler sevk edildi. Bölgede 200 kişiden oluşan profesyonel ekiple, belediye, dağıtılmış kurum ve gönüllülerin katıldığı 300 birey 12 kilometrelik vadi, orman ve dağlık alanda her zaman arama çalışması yaptı.

DEDE TUTUKLANDI

Çalışmalara iz takip, kadavra ve kokuya sağduyu köpekler, insanlı keşif uçağı, termal droneler de yardım verdi fakat ufak kızın cansız bedeni 10 gün sonra 19 Kasım ’da çadırın yaklaşık 7 kilometre arkadaki tarafında 500 metre yükseklikte orman ve kayalık alanda bulundu. Yapılan otopsi sonrası küçük Müslüme ’nin cenazesi Karaman ’da toprağa verildi. Bu gelişmeler üzerine ise o gün kent dışarıya olan abla hariç tüm aile bireyleri geçtiğimiz Cuma günü gözaltına alındı. Savcılık tarafından ifadesi alınan 7 aile üyesi bağımsızlık bırakıldı, dede Hasan Yağal ise nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Ufak kızın babasının babası olan 70 yaşındaki büyükbaba Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Canice Hakimliği göre tutuklandı.

Screenshot_2

MÜSLÜME'NİN BABASI DEDESİ ÇIKTI

ÖTE TARAFTAN Sabah gazetesinin haberine göre, Müslüme'nin cansız bedeninden alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. DNA örneği büyükbaba Hasan Yağal ile düzenli çıktı. Bu şart Müslüme'nin hakiki babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum