Diyarbakır'da tekvando antrenörü öğrencisine tokat atmıştı! Antrenör ve öğrencisi konuştu haberi

Olay, Kayapınar ilçesindeki bir salonda düzenlenen Türkiye Gençler Tekvando il seçmelerinde yaşandı.

Diyarbakır'da tekvando antrenörü öğrencisine tokat atmıştı! Antrenör ve öğrencisi konuştu haberi
20 Mayıs 2022 - 21:22

Olay, Kayapınar ilçesindeki bir salonda düzenlenen Türkiye Gençler Tekvando il seçmelerinde yaşandı. İddiaya göre, rakibine yenilen İrem Pala, antrenörü Orhan Baytekin göre tokatlandı. Yaşanan olay üstüne antrenör Baytekin görevden alındı. Olaya ilişkin sporcu İrem Pala, babası Murat Pala, antrenör Orhan Baytekin ve o ana tanık olan sporculardan Ahsen Sümbül, olayın detaylarını anlattı.

'ORHAN HOCAM HİÇBİR ÖĞRENCİSİNE ŞİDDET GÖSTERMEZ'

Sporcu İrem Pala, maçtan çıktığını ve o lahza şok etkisinde olduğunu söyledi. Hocasına kendisine bir tokat atmasını istediğini aktaran Pala, “Maçın tamamını izleseler nasıl bir olay olduğunu anlayacaklar. Antrenörüme tokat atmasını isteyen bendim. Bana tokat atmasaydı şok içerisinde kalacaktım. Maçı kaybettim, stresleydim. Antrenörüme, ‘hocam bana bir tokat atmasanız kendime gelemem dedim. ’ Olayda hiçbir baskı değil. Orhan hocam hiçbir öğrencisine güç göstermez. Videoda hiçbir şey görüldüğü gibi değil. Bugün ben ve arkadaşlarım hepimiz antrenörümün yanındayız. Hiçbir süre yalnız bırakmadık, bugünde yalnız bırakmayacağız. Benim yüzümden işine son verilmesi beni gerçekte fazla üzdü” dedi.

'KIZIM 10 SENEDİR HOCASININ YANINDA'

İrem ’in babası Murat Pala, hocayla hiçbir sorunlarının olmadığını dile getirdi. Hocayı 10 senedir tanıdıklarını kaydeden Pala, “Kızım 10 senedir hocasının yanındadır, bu bir komplodur. Bu komploya karşı da bende davacıyım. Bu görüntüyü servis eden kişinin bilhassa üzerinde duracağım. Kızım reşit değil, alıp görüntülerini servis etmişler. Kızım bana olayı anlattı. ‘Ben o lahza şoktaydım. Orhan öğretmen bana bir tokat çekti' dedi, ben istediğimle söyledim. ’ Onun için Orhan hocayla bir sorunumuz yok” diye konuştu.

'HOCAM ALLAH RIZASI İÇİN BANA BİR TOKAT AT'

Antrenör Orhan Baytekin ise, kendisi ve tekvando camiasına koskocoman bir linç girişi başlatıldığını ifade etti. İrem ve diğer sporcuları kızından hiçbir zaman farklı tutmadığını belirten Baytekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kızım maça girdiği süre son 15 saniyesini yayınladılar. Ondan önce kızım maçın ortasında bana dönüp dedi ama, ‘Hocam ben şoktayım. Bana bir tokat beygir. ’ Dedim ancak, kızım devam et. Sen iyisin. sonra ensesinden tavır kendinde misin? dedim. ‘Evet ’ dedi. Lakin ben şoktayım. Hatta bana dedi ancak, ‘Hocam Allah rızası için bana bir tokat beygir dedi. ’ Bende tokat attım fakat gülerek tokat attım. Arkamı dönüp gittim. Dışarı da kızımı öptüm. Benim sporcularım şampiyon olduğu için bu başarıyı kıskandılar. Aileler hepsi bekliyor. Biz medyaya çıkalım. Bugün valiliğe çıkmaya çalıştılar. İl Aile ve Sosyal Politikalara çıkmaya çalıştılar.”

Screenshot_3

'BİZLER AİLECE GÖRÜŞÜYORUZ

Olayın fazla ayrı yerlere çarpıtıldığını söyleyen Baytekin, “Sporcum, Aile ve Sosyal Politikalar sporcusu değil. Benim özel yetiştirdiğim sporcum. Millet Eğitim Merkezi benim işime son verdi. Ayın 26 ’sında Muğla ’da yapılacak Türkiye Şampiyonası'na 7 sporcumla katılmam gerekirken derhal maça gidemiyorum. Beraberce biz bu başarıyı paylaşıyoruz. Beraberce çocuklarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz. Onlarla her zaman istişare içerisindeyiz. Onlar bizi ziyarete geliyor, idmanlarımızı izliyorlar. Bizler ailece görüşüyoruz. Lakin bu kampanya benden önce kızlarımı etkiledi. Çocuklarımı etkiledi. Diyarbakır ’ı derhal etkiledi” biçiminde konuştu.

'O VİDEONUN DEVAMI DA VAR'

O anın çoğu kırpılarak paylaşılan bir video olduğunu değerlendiren sporculardan Ahsen Sümbül de, o görüntünün arkası ve önü olduğunu kaydetti. Sümbül, “İrem, o an maçın bitmesine son 10-15 saniye kala maçı kaybediyordu ve gerideydi. Onun stresinden kendine vurmaya başladı. Şuurunu kaybetmişti. Çünkü ben orada ısınıyordum. İrem ’in dibindeydim ve ona strateji veriyordum. İrem şöyle yap diye. İrem beni bile duymuyordu. İrem İrem bağırıyordum. Duyması imkansızdı. Ona karşın böyleydi. Hoca bir yerde İrem ’i tutuyordu. İrem, ‘hocam bana bir tane vurun kendime geleyim. ’ Ondan sonra hoca şöyle bir vuruyor. Ondan sonradan da İrem ’i şöyle çekip de öpüyor. O videonun devamı da var. Şüphesiz kırpılmış. Bilinçli olarak çekilen bir video. Kuşkusuz iftira atmak için yapılan bir entrika. Ailelerimiz bilinçsiz halk müziği değiller. Böyle bir şey olsaydı bizi göndermezdi” ifadelerinde bulundu.

(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum