DGD-Sen: Günlerdir Migros deposu önünde bekletilen TIR şoförleri kontak kapattı haberi

Migros emekçilerinin şirketin Esenyurt'ta yer alan deposu önünde yüzde 8'lik aidat artışına karşı başlattıkları eylem devam ediyor.

DGD-Sen: Günlerdir Migros deposu önünde bekletilen TIR şoförleri kontak kapattı haberi
16 Şubat 2022 - 19:16

Migros emekçilerinin şirketin Esenyurt'ta yer alan deposu önünde yüzde 8'lik aidat artışına karşı başlattıkları eylem devam ediyor. DGD-Sen, işçi olmadığı için günlerdir mal boşaltamayan TIR şoförlerinin de kontak kapattığını açıkladı.

DGD-Sen: Günlerdir Migros deposu önünde bekletilen TIR şoförleri kontak kapattı

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) günlerdir Migros'un Esenyurt'taki deposunun önünde bekletilen TIR şoförlerinin kontak kapattığını duyurdu.

DGD-Sen'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Günlerdir yol gelen ve deponun önünde bekletilen tır şoförleri deponun önünde mal boşaltamamalarını protesto ediyor, kontak kapattılar" denildi.

Günlerdir yol gelen ve deponun önünde bekletilen tır şoförleri deponun önünde mülk boşaltamamalarını protesto ediyor, kontak kapattılar.

Omuz omuzdayız! #MigrosBoykot pic.twitter.com/U6mnGhUisn

— DGD-SEN (@DGDSEN) February 16, 2022

NE OLMUŞTU?

Migros ’un Esenyurt ’taki deposunda çalışan işçilerinin yüzde 8 ’lik aidat artışına aleyhinde başlattığı eylemin yedinci gününde (9 Şubat) DGD-Sen üyesi 257 işçinin işine son verilmişti. Yazılmış bir basın açıklaması yaparak işten çıkarmaları doğrulayan Migros ise tepki çeken bir açıklamaya imza atmıştı. Şirketten yapılan açıklamada, “Bu çalışma koşullarını yerinde bulan arkadaşlarımıza kapımızın açık olduğunu belirtmek isteriz” ifadeleri kullanılmıştı.

İŞÇİLERİN TALEPLERİ NELER?

Migros depo işçilerinin talepleri şöyle:

• Atılan depo işçileri işe geri dönecek,
• Primlerin değişmez olarak maaşa yansıması garanti edilecek,
• Saat ücretine 4 TL zam yapılacak.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum