Devlet koruması altındaki çocukları MHP 'nin etkinliğine taşımışlar! - kars haber

Ankara ’da Sevgi Evleri ’ndeki devlet koruması altındaki 200 ’e yakın çocuğun 28 Mart ’ta okul yerine MHP ’nin bir etkinliğine götürüldüğü açığa çıktı GÜNCEL 31.03.2022 09:10 Abone Ol Mustafa BİLDİRCİN Ankara ’da devlet koruması altındaki çocuklara karşın sk.

Devlet koruması altındaki çocukları MHP 'nin etkinliğine taşımışlar! - kars haber
31 Mart 2022 - 09:29

Ankara ’da Sevgi Evleri ’ndeki devlet koruması altındaki 200 ’e yakın çocuğun 28 Mart ’ta okul yerine MHP ’nin bir etkinliğine götürüldüğü açığa çıktı

GÜNCEL 31.03.2022 09:10 Devlet koruması altındaki çocukları MHP ’nin etkinliğine taşımışlar! Abone Ol google-news

Mustafa BİLDİRCİN

Ankara ’da devlet koruması altındaki çocuklara karşın skandal bir durum yaşandı. Çocukların 28 Mart günü okul yerine MHP ’nin etkinliğine götürüldüğü öğrenildi. CHP Milletvekili Murat Emir ’in iddiasına göre, Ankara Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Fahri Ertekin, Sığınma Evi ’ndeki 200 ’e yakın çocuğun 28 Mart Pazartesi günü okula gönderilmemesi talimatını verdi.

Çocuklar daha sonra servislerle MHP Pursaklar İlçe Başkanlığı ’nın bir düğün salonunda düzenlediği, “Çocuklar Gülerse Dünya Güler” isimli etkinliğine götürüldü. Programın arkasından MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, sosyal ağ hesabından çocukların fotoğraflarını paylaştı. Paylaşımında çocukların yüzlerini kapatan Baştuğ, “Pursaklar Sevgi Evlerindeki yavrularımızla hoş bir gün geçirdik. Bu manalı program için Pursaklar İlçe Başkanımız Mehmet Ersin Ekinci ve Sevgi Evleri yöneticilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HESABI VERİLMELİ

CHP ’li Dikte, skandalı TBMM gündemine de taşıdı. Devlet koruması altındaki çocukların siyasete cihaz edilmesini eleştiren Emir, şunları kaydetti: “Ilk Önce Ankara Çocuk Evleri Sitesi Müdürü ve Aile Bakanı almak üzere tüm yetkililer, bu skandalın hesabını vermelidir. Şefkat bekleyen yavrularımızı mutlu etmek adına yapılacak her türlü faaliyeti elbette biz de destekleriz ve bu konuda elimizden geleni her zaman fazlasıyla yaparız ve yapıyoruz da. Çocukları kaldıkları yerde gidip ziyaret edebilirsiniz, ancak bu çocukları hele ki okullarının olduğu bir gün bir siyasi partinin etkinliğine götüremezsiniz. Çocuk Evleri yöneticileri, devlet koruması altındaki çocukları siyasete cihaz etmişlerdir. Ellerinizi çocuklarımızdan çekin. Bu skandalın hesabı sorulana kadar takipçisi olacağız.”

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum