Davutoğlu'ndan 'Aynur Doğan' tepkisi: Hangi cüretle Kürtçe müziği yasaklamaya kalkarsınız - kars haber

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kürt müzisyen Aynur Doğan'ın konserinin AKP'li belediye kadar engellenmesine tepki gösterdi.

Davutoğlu'ndan 'Aynur Doğan' tepkisi: Hangi cüretle Kürtçe müziği yasaklamaya kalkarsınız - kars haber
16 Mayıs 2022 - 10:21

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kürt müzisyen Aynur Doğan'ın konserinin AKP'li belediye kadar engellenmesine tepki gösterdi. Davutoğlu, "Hangi cüretle Kürtçe müziği yasaklamaya kalkarsınız" dedi.

GÜNCEL 16.05.2022 09:41 Davutoğlu'ndan 'Aynur Doğan' tepkisi: Hangi cüretle Kürtçe müziği yasaklamaya kalkarsınız

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 20 Mayıs'ta yapılacak Aynur Doğan'ın konserinin AKP'li Kocaeli Derince Belediyesi kadar engellenmesine karşı çıktı.

Twitter hesabından Derince Belediyesi'nin konserin iptaline ilişkin yaptığı paylaşımı alıntılayan Davutoğlu, "Kürtçe, Türkçe gibi bu toprakların öz dilidir" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu paylaşımında şunları söyledi:

"Hangi dilde icra edilirse edilsin müziğin dili evrenseldir. Hangi cüretle, hangi akla hizmetle Kürtçe müziği yasaklamaya kalkarsınız! Kürtçe, Türkçe gibi bu toprakların öz dilidir. "

Hangi dilde icra edilirse edilsin müziğin dili evrenseldir.

Hangi cüretle, hangi akla hizmetle Kürtçe müziği yasaklamaya kalkarsınız!
Kürtçe, Türkçe gibi bu toprakların öz dilidir. https://t.co/Cz0cpyOWOZ

— Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) May 15, 2022 Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum