Darp edilince diplomasını yırtan doktor: Bana 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız ' dediler haberi

Urfa'nın Viranşehir ilçesinde, özel bir tıp merkezinde hasta yakınlarının saldırısına uğraması sonucu diplomasını yırtarak mesleğinden istifa eden Dr.

Darp edilince diplomasını yırtan doktor: Bana 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız ' dediler haberi
21 Temmuz 2022 - 21:31

Urfa'nın Viranşehir ilçesinde, özel bir tıp merkezinde hasta yakınlarının saldırısına uğraması sonucu diplomasını yırtarak mesleğinden istifa eden Dr. Şeyhmus Baraş'ı darp etmekle suçlanan 3'ü tutsak kardeş 4 kişi, dominant karşısına çıktı. Mahkemede, darp edildiğini yineleyen Doktor Şeyhmus Baraş, "Bana 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız' dediler" dedi. Mahkeme, 3 kardeşin de tutukluğunun devamına karar verdi

AKTÜEL 21.07.2022 20:34 Darp edilince diplomasını yırtan doktor: Bana ‘Seni öldürürüz, burada yaşatmayız ’ dediler

28 Haziran ’da Viranşehir ’de özel bir tıp merkezinde acil servis doktoru olarak ödev yapan Şeyhmus Baraş ’ı darp etmek suçundan tutuklanan kardeşler Halil İbrahim Dağ, Mahmut Dağ, Mecrum Dağ ile tutuksuz sanık Rahime Dilara Bucak Dağ, dominant karşısına çıktı.

Viranşehir 2. Asliye Canice Mahkemesinde görülen ve 8 yıla değin hapis cezası istenen tutuklu 3 kardeş, savunmalarını yaptı.

Esir sanıklardan İbrahim Halil Dağ, durum günü çocuğunu yüksek ateş sebebiyle hastaneye götürdüğünü belirterek, “Durum günü 1 yaşında olan çocuğumu yüksek ateş sebebiyle derhal özel tıp merkezine getirdim. Burada tedavinin para ile yapılacağını öğrenmem üstüne eşim ile konuyu konuşmaya başladık. sonra da burada hekim olarak çalışan ve ismini Şeyhmus olarak öğrendiğim kişi geldi. Ben kendisine durumu anlattım. Ardındaki, bana parasız tedavi olmadığını söyledi. Ben de bunun üstüne ‘devlet hastanesine gideriz ’ deyince bana eşimin ve çocuğumun yanına hakaret etti. Ben de bu söylemi duymam üstüne sinirlendim ve itişmeye başladık. Şeyhmus isimli şahıs eşimin üstüne yürüyünce aramızda kavga çıktı. Doktora vurmadım hakaret ve tehditte bulunmadım” dedi.

Esir sanık Mahmut Dağ da kimseyi korkutma etmediğini öne sürerek, “Ben müştekileri tehdit etmedim, hakaret etmedim ve yaralamadım. Minik bir arbede çıktı. Arbedede, kendilerinin doktor olduğunu bilmiyordum. Arbede sırasında, vurup vurmadığımı bilmiyorum” diye konuştu.

“DOKTOR ÖNLÜĞÜ YOKTU”

Esir kardeşlerin avukatı Seyithan İnan ise duruşmada müvekkilleri namına yaptığı savunmada “Müşteki Şeyhmus müvekkilime harekat etmiş. Müvekkilim keza, müşteki Şeyhmus ’un alkollü olabileceğini ifade etti. Üzerinde beyaz önlük olmadığı için doktor olduğu anlaşılmamış. Hekim bey, huysuz cevaplar verdiği için durum gerçekleşmiş olabilir” dedi.

Hekim Şeyhmus Baraş ise mahkemede darbedildiğini yineleyerek, “Halil İbrahim Dağ beni tehdit etti; hakaret etti. Mecrum ve Mahmut ise bana ‘Seni öldürürüz ’ dedi. İbrahim Halil ise ‘Seni burada yaşatmam ’ dedi. Davalı Rahime Dilara Bucak Dağ ise bana karşısında yaralama suçu işledi” diye konuştu.

Duruşma, tarafların talep ve savunmalarını aldıktan sonra 3 kardeşin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum