Cüneyt Özdemir, Kemal Kılıçdaroğlu 'nun açıkladığı parayı yeterli bulmadı haberi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun TÜRGEV ve Ensar yoluyla 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiği yönündeki açıklamasını değerlendiren Cüneyt Özdemir, “Ya Türkiye'de muhalefet bu değin küçük rakamlardan bu dek saçma komplo teorisi kuramaz diyorum laki.

Cüneyt Özdemir, Kemal Kılıçdaroğlu 'nun açıkladığı parayı yeterli bulmadı haberi
25 Mayıs 2022 - 11:19

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun TÜRGEV ve Ensar yoluyla 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiği yönündeki açıklamasını değerlendiren Cüneyt Özdemir, “Ya Türkiye'de muhalefet bu değin küçük rakamlardan bu dek saçma komplo teorisi kuramaz diyorum lakin kuruyor işte, valla inanılmaz!” ifadelerini kullandı.

AKTÜEL 25.05.2022 10:15 Cüneyt Özdemir, Kemal Kılıçdaroğlu ’nun açıkladığı parayı yeterli bulmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun AKP ’lilerin TÜRGEV ve Ensar aracılığıyla ABD ’deki paralel bir vakfa (TÜRKEN) 1 milyar lira transfer ettiğini açıklamasının ve “ABD'ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler” iddiasının yankıları sürüyor.

CHP liderinin sözlerini değerlendiren isimlerden biri de gazeteci Cüneyt Özdemir oldu. Kılıçdaroğlu ’nun videoda dile getirdiği parayı tatmin edici bulmayan Özdemir, “Erdoğan ailesi 30-40 milyon doları ABD'deki vakıflara yollayıp başları Türkiye'de sıkışınca ABD'ye kaçacaklarmış. İddia bu. Ben ikna oldum! Ya Türkiye'de muhalefet bu değin minik rakamlardan bu kadar saçma danışıklı dövüş teorisi kuramaz diyorum fakat kuruyor işte, valla fantastik!” ifadelerini kullandı.

Özdemir hem, iddianın ‘hüsran ’ olduğunu ve ‘bu gidişle ’ CHP ’nin 5. parti konumuna düşeceğini savundu. Özdemir ’in Twitter hesabından yazdıkları şöyle:

“CHP KONTROLÜ KAYBEDİYOR”

“Yahu fısıltı gazetesinde bile bu rakamların on misli hatta yüz misli konuşuluyor madem bir şey ortaya atacaksınız bunu onla yüzle çarpın hiç olmazsa... Ha bundan başka ABD ’ye para kaçırıp kaçma ‘procesi ’ de süper. Dünyada bir birincil olabilir! Diktatörler genelde ABD'den kaçmıyorlar mıydı?

ABD'deki Ak Partili vakıfların katakullilerini analiz etmek ayrı, böyle saçma sapan bir komplo teorisini bana kalırsa muhalefet liderinin ağzından sözde büyük bir şey açıklıyormuş gibi anlatmak çok çok öbür. Koşul düşündüğümüzden fazla daha korkunç demektir. Büyük hüsran...

İki büyük krizle aleyhinde karşıyayız arkadaşlar; İktidar ekonomik politikalarında iflas ediyor lakin daha vahimi belli başlı muhalefet dediğimiz CHP adamakıllı kontrolü kaybediyor.

Bu gidişle kısa bir zaman sonradan CHP 3. hatta 4. hatta 5. parti olacaktır görün. Büyük bir savrulma yaşanıyor.”

1) Erdoğan ailesi 30-40 milyon doları ABD'deki vakıflara yollayıp başları Türkiye'de sıkışınca ABD'ye kaçacaklarmış.
İddia bu..
Ben ikna oldum!
Ya Türkiye'de muhalefet bu kadar küçük rakamlardan bu dek abuk subuk danışıklı dövüş teorisi kuramaz diyorum fakat kuruyor işte, valla harika!

— cüneyt özdemir (@cuneytozdemir) May 24, 2022 Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum