Cüneyt Arkın, Kemal Sunal ile anılarını yazdı; Orhan Gencebay küplere bindi - kars haber

Yeşilçam ’ın efsane isimlerinden Cüneyt Arkın, yeni çıkan kitabında Kemal Sunal ’la beraber bir arabeskçiden ‘hiç hazzetmediklerini ’ yazdı.

Cüneyt Arkın, Kemal Sunal ile anılarını yazdı; Orhan Gencebay küplere bindi - kars haber
29 Mart 2022 - 15:55

Yeşilçam ’ın efsane isimlerinden Cüneyt Arkın, yeni çıkan kitabında Kemal Sunal ’la beraber bir arabeskçiden ‘hiç hazzetmediklerini ’ yazdı. Kitapta bahsedilen kişinin Orhan Gencebay olduğu öne sürülürken, Gencebay ve Sevim Emre bu bahis üzerinden Cüneyt Arkın ’ı hedef aldı. İddiaya göre Orhan Gencebay ’ın asansöre bindiğini gören Kemal Sunal, “Bu alıcı gibiler ancak asansörle yükselir” diyor.

KÜLTÜR SANAT 29.03.2022 14:52 Cüneyt Arkın, Kemal Sunal ile anılarını yazdı; Orhan Gencebay küplere bindi Abone Ol google-news

Yeşilçam ’ın unutulmaz isimlerinden Cüneyt Arkın ’ın “Benim Kahramanım Türk Halkıdır” kitabında Kemal Sunal ile beraber ‘hiç hazzetmediği ’ bir arabesk şarkıcısından laf etmesi, kültür-sanat dünyasında yeni bir kavga başlattı.

Yaşam öyküsünü anlattığı kitapta yakın arkadaşı Kemal Sunal ile hiç hazzetmedikleri bir arabeskçiden bahseden Arkın ’ın, “Arap ’tan yürüttüğü şarkılarla aniden ünlü olmuş bir arabeskçi” biçiminde tanımladığı kişinin Orhan Gencebay olduğu öne sürüldü.

Kitapta Orhan Gencebay ’dan bahsedildiği iddia edilen birim şöyle:

“HİLTON ’UN LOBİSİNDE OTURUYORUZ…”

“Bir gün Hilton ’un lobisinde oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üstüne çökmüş Arap ’tan yürüttüğü şarkılarla bir anda ünlü olmuş bir arabeskçi.

Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, ‘Bu alıcı gibiler oysa asansörle yükselir ’ dedi.”

(…)

Yılmaz Kalkavan ’ın yemeğine davetliyiz. Kemal Sunal ve ben iki dirhem bir çekirdek giyinip, davetin yapıldığı otele gittik. Lobi kalabalıktı. Ahali asansör bekliyordu, sıraya girdik. O ünlü arabeskçi yeniden geldi. Yanına televizyoncular, gazeteciler ve dostları vardı.

Bizi görür görmez sevinir gibi yaptı, daha sonra sinsice sırıttı. ‘Kemal Bey, sizi görmek ne güzel çok sevindim. Bana resminizi imzalar mısınız? ’

Aklınca dalgasını geçiyordu. Kemal hiç duraksamadı, fotoğrafını çıkardı: ‘Hay hay efendim, isminiz neydi?"

CANLI YAYINA BAĞLANDI

Kitaptaki bu bölümlerin medyaya yansıması üstüne, Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre açıklamalarda bulundu. TV8 ’de yayınlanan bir programa bağlanan Gencebay, sanatçı oyuncu Cüneyt Arkın ’ın ‘yalan söylediğini ’ savundu.

Kitabı demin okumadığını söyleyen Orhan Gencebay, “Cüneyt Arkın diye anılan kişinin söylemleri baştan aşağıya yalan” ifadelerini kullandı.

Gencebay, kitabı okumayacağını belirterek, “Yalnızca yalan dolan olduğunu görüyorum ve okumaya gerek duymuyorum. Cüneyt Arkın ’a şaşırma ediyorum. Ben ona ne yaptım oysa bana böyle iğrenç davranıyor böyle yalan söylemlerde bulunuyor. Ben filmlerini fazla severek izlediğim sevgili, rahmetli Kemal Sunal ile hiçbir zaman tabi yandan deha gelemedim maalesef” şeklinde konuştu.

“KİTABI TOPLATTIRACAĞIZ”

Sevim Emre'nin tepkisi ise şunları söyledi:

“Avukatla konuştum hukuki olarak o kitabı toplattıracağız. Saygısızlığı hazmedemem böyle bir haberi hazmedemem Orhan Gencebay gibi bir değeri kitabının reklamını gerçekleştirmek için hiç kimse kullanamaz. Müsaade etmiyorum.”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum