Cumhurbaşkanlığı: Tahıl sevkiyatı anlaşması yarın imzalanacak haberi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya kadar, Ukrayna ve Rusya taraflarının katılımıyla, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ’in hazırlanmış bulunacağı tahıl sevkiyatı anlaşması imza .

Cumhurbaşkanlığı: Tahıl sevkiyatı anlaşması yarın imzalanacak haberi
21 Temmuz 2022 - 21:30

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya kadar, Ukrayna ve Rusya taraflarının katılımıyla, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ’in hazırlanmış bulunacağı tahıl sevkiyatı anlaşması imza töreni yarın 16.30 ’da Dolmabahçe Ofisi ’nde gerçekleştirilecek.

AKTÜEL 21.07.2022 20:48 Cumhurbaşkanlığı: Tahıl sevkiyatı anlaşması yarın imzalanacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, tahıl sevkiyatı anlaşması imza töreninin yarın 16.30 ’da Dolmabahçe Ofisi ’nde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Birleşik Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ’in Ukrayna tahılının Karadeniz ’den ihracı için Türkiye-Rusya-Ukrayna-BM arasında yapılan görüşmelerle ilgili İstanbul ’u ziyaret edeceği bildirildi.

Birleşmiş Milletler (BM) Sözcü Yardımcısı Farhan Haq yaptığı açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ’in Ukrayna tahılının Karadeniz ’den ihracı için Türkiye-Rusya-Ukrayna-BM aralarında yapılan görüşmelerle ilgili geç saatlerde İstanbul ’u ziyaret edeceğini bildirdi. Türkiye ’nin konut sahipliğinde devamlı görüşmelere değinen Haq, "Şart birazcık sıvı, bu yüzden anlaşmanın ne süre imzalanacağını aslında söyleyemem. Henüz bütün olarak orada değiliz" demişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise yaptığı açıklamada, bir anlaşmaya varma konusunda ümit verici olduğunu ve görüşmelerin iyi gittiğini açıklama etmişti.

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum