Cumhurbaşkanı Erdoğan espriyi patlattı! 'Sıkıysa Müslüm Baba söyleyin' haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Irk Kütüphanesi'nde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi'ni gezdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan espriyi patlattı! 'Sıkıysa Müslüm Baba söyleyin' haberi
23 Mayıs 2022 - 13:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Irk Kütüphanesi'nde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi'ni gezdi. Bir grup gençle ve sergide eşyaları yer alan sanatçıların aileleriyle alanı gezen Erdoğan, o anlarını sosyal ağ hesabından paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret sonrası Cumhurbaşkanlığı Ahali Kütüphanesi terasında sergide eşyaları yer alan merhum sanatçıların aile üyeleriyle sohbet etti. Erdoğan, bakanlarla birlikte haftada iki kere basketbol maçı yaptığını belirterek,"Skorer noktasında bir numara benim" dedi.

turk-muzigi

"HOŞ SÜRPRİZLER DE YAŞADIK"

Cumhurbaşkanı'nın tweet'inde şu ifadeler yer aldı: "Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanemizde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi'ni gençlerimizle ve sergide eşyaları yer alan merhum sanatçılarımızın aileleriyle birlikte gezdik. Hoş sürprizler de yaşadık. Bu fazla değerli sergiyi 15 Ağustos'a değin ziyaret edebilirsiniz."

01

"BİR DE DAMARDAN YAPIN DA GÖRELİM"

Sergiyi sanatçıların performansını dinleyerek gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir ara çevresindekilere dönerek "Peki derhal Müslüm baba ile ilgili ne yapıyorsunuz? Hadi görelim bakalım bundan başka Müslüm Baba'yla sıkıysa yapın. Damardan." dedi. Bu sözler sergiyi gezen grubu kahkahalara boğdu.

0x0-son-dakika-baskan-erdogandan-cumhurbaskanligi-millet-kutuphanesine-surpriz-ziyaret-turk-muzigi-sergisini-gezdi-

SANATÇI AİLELERİYLE SOHBET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Ahali Kütüphanesinde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi ’ni gezmesinin arkasından, sergide eşyaları bulunan merhum sanatçıların aile üyeleriyle sohbet etti.

Cumhurbaşkanlığı Halk Kütüphanesi terasında gerçekleşen sohbete, Aşık Mahzuni Şerif ’in oğlu Ali Mahzuni, Aşık Veysel ’in torunu Çiğdem Özer, Neşet Ertaş ’ın kızı Döne Ertaş, Alaaddin Yavaş Yavaş ’nın eşi Ayten Yavaş Yavaş, Yıldıray Çınar ’ın yeğeni Metin Erten, Kani Karaca ’nın oğlu Mehmet Ali Karaca, Hikmet Şimşek ’in eşi Nihal Yıldırım, Çekiç Ali ’nin oğlu Okumuş Çekiç, Bekir Sıdkı Sezgin ’in oğlu Hüseyin Kutsi Sezgin katıldı. Tarihçi-yazar Murat Bardakçı da sohbete eşlik etti.

25a4c6f58108db1938040041afb52485

Sanatçıların yakınları sergi için Erdoğan ’a teşekkür etti. Serginin seriler halinde devam edeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a kendisine yoğun çalışma temposunda nasıl dinç göründüğü soruldu. Bunun üzerine Erdoğan, "Aşk varsa meşk var. Aşkı betimleme edin derler ben de üstattan öğrenmiştim. Aşk kişinin sevdiğinde değil olmasıdır. Eğer siz mesleği seviyorsanız onda değil olacaksınız. Sevmiyorsanız yapmaya lüzum yok" diye konuştu.

Aşık Veysel ’in torunu Çiğdem Özer, 2023 yılının UNESCO konferansında alınan bir kararla “Aşık Veysel” yılı olarak duyuru edilmesini hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ’dan Aşık Veysel ’in vefatının 50.yıl dönümünde yapılacak anma programının AKM ’de yapılması ricasında bulundu.

"SKORER NOKTASINDA BİR NUMARA BENİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, haftada iki, üç gün basketbol oynadığını belirterek, "Bu ay aşırı yoğunuz, maç programları yoğun olmayacak. Her hafta belli basket oynuyoruz bakan arkadaşlarımızla beraber. Skorer noktasında bir numara benim" diye konuştu.

Sohbet sırasında sanatçıların yakınları, anılarını da paylaştı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum