Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abu Dabi'ye taziye ziyareti haberi

Birleşmiş Arap emirlikleri Devlet Başkanı Halife Bin Zayid El Nahyan 13 Mayıs Cuma günü hayatını kaybetmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abu Dabi'ye taziye ziyareti haberi
17 Mayıs 2022 - 00:05

Birleşmiş Arap emirlikleri Devlet Başkanı Halife Bin Zayid El Nahyan 13 Mayıs Cuma günü hayatını kaybetmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da taziye ziyaretinde bulunmak üzere 17 Mayıs Salı günü Abu Dabi'ye taziye ziyaretinde bulunacağı açıklandı.

SDSDS

BAYRAKLAR YARIYA İNDİRDİLER

El Nahyan'ın ölüm haberiyle büyük facia yaşayan ülkede ölümünün birincil gününden itibaren 40 gün süreyle resmi yas duyuru edildi ve bayrakların yarıya indirilmesine karar verilmişti. öte taraftan Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı El Nahyan'ın vefatı sonrası bütün resmi ve özel kurumlar için 3 jurnal devlete ait tatil bildiri edildi.

BİN ZAYİD EL NAHYAN KİMDİR?

73 yaşındaki bin Zayed El Nahyan, 3 Kasım 2004'ten bu yana BAE'nin Devlet Başkanı ve Abu Dabi Şeyhi olarak ödev yapıyordu. 1971'den 2 Kasım 2004'te vefat edene değin BAE'nin birincil cumhurbaşkanı olarak ödev yapan babası merhum Şeyh Zayed bin Sultan El Nahyan'ın halefi olarak seçilmişti. 1948 doğumlu Şeyh Halife, BAE'nin ikinci devlet başkanı ve Abu Dabi Emirliği'nin 16. hükümdarıydı. Şeyh Zayed'in en büyük oğluydu.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum