Cinsel istismara uğradığını öne sürdü! Cinayet sanığından şok sözler: Söylediklerini kaldıramadım haberi

Kenan Cesur, geçen yıl 8 Ekim'de, Değirmendere Atatürk Mahallesi'ndeki evinde pompalı tüfekle R.Ç.'yi vurdu.

Cinsel istismara uğradığını öne sürdü! Cinayet sanığından şok sözler: Söylediklerini kaldıramadım haberi
18 Mayıs 2022 - 19:48

Kenan Cesur, geçen yıl 8 Ekim'de, Değirmendere Atatürk Mahallesi'ndeki evinde pompalı tüfekle R.Ç.'yi vurdu. Evden çıkıp, kaçmaya çalışan R.Ç.'nin ardındaki dışarı giden Cesur, ateş etmeye devam etti. İhbarla durum yerine gelen sağlık ekipleri, R.Ç.'nin öldüğünü belirledi. Polis ekipleri de Gözü Kara'u pompalı tüfekle birlikte birkaç sokak ilerideki mezarlıkta yakaladı. Adliyeye sevk edilen Gözü Kara, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

60482a594e7ebb44f757092bab273df4

Kenan Cesur hakkında 'tasarlayarak bilerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan dava, Kocaeli 4'üncü Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Duruşma salonunda tutuklu sanık Kenan Gözü Kara, R.Ç.'nin ailesi ve avukatlar hazır bulundu.

c6819e2a7b93681fc81f3e81f08391f8

"SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ KALDIRAMADIM"

Savunma yapan Gözü Kara, "İfade verdiğimde uyuşturucu etkisindeydim. Bu sebeple maktulü 2 yıl önce öldürmeye karar verdiğimi söylediğim açıklama doğru değildir. 2 yıldır öldürmeyi düşünüyor olsaydım şu asıl değin fazla kere yapardım. Olay günü 500 TL vererek esrar aldım ve eve gitgide artarak içmeye başladım. Gün içinde uyuşturucu ve alkol içtim. Bu zaman dahilinde kahveye gittim. Orada R.Ç. ile karşılaşınca eve geri döndüm. O da peşimden geldi. Küçükken maktulün bana yaptığı istismar aklımdan çıkmıyordu. Söylediği sözleri de kaldıramadım. Içki ve uyuşturucunun etkisiyle de bu durum gerçekleşti. R.Ç.'nin amcası, maktulün bana uyguladığı istismarı biliyor ancak red ediyor" dedi.

Avukat savunmaları ve R.Ç.'nin ailesinin şikayetlerini dinleyen mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 15 Eylül'e erteledi.

DHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum