Çin'de kızıl gökyüzü! Sosyal medyada yayılan görüntüler merak uyandırmıştı... İşte kırmızı gökyüzünün nedeni - kars haber

Kızıl gökyüzü haberi aniden tüm dünyanın gündemine oturdu.

Çin'de kızıl gökyüzü! Sosyal medyada yayılan görüntüler merak uyandırmıştı... İşte kırmızı gökyüzünün nedeni - kars haber
09 Mayıs 2022 - 12:42

Kızıl gökyüzü haberi aniden tüm dünyanın gündemine oturdu. Çin'in Zhejiang eyaletindeki bir şehir halkı olan Zhoushan'da gökyüzüne bakanlar gördüklerine inanamadı. Gökyüzü bir anda kırmızıya döndü. Şehirde yaşayanlar derhal telefonlarına sarılıp o anları kaydederken, sosyal medyaya düşen fotoğraflar ve görüntüler durum yarattı.

150 MİLYONDAN ARTI GÖRÜNTLENDİ

Çin'deki 'kızıl gökyüzü' kısa sürede sosyal medyada viral oldu. Laf konusu görüntüler Çin'in Twitter güya Sosyal Medya platformu Weibo'da 150 milyondan fazla görüntüleme alarak en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

1

"BÖYLESİNİ HİÇ GÖRMEMİŞTİM"

Laf konusu görüntüleri paylaşan Çinli kullanıcı videoya 'Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Gökyüzünün kırmızıya dönebilmesi beni aslında şaşırtıyor' notunu düştü.

2

'KIZIL GÖKYÜZÜ'NÜN NEDENİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Milyonlarca kullanıcı bu durumun neden yaşanmış olabileceği hakkında sorular sorarken beklenen açıklama geldi.

Ülke basınında yer alan haberlere tarafından, söz konusu şart bulut seviyesinin düşük olması sonucu meydana geldi.

4

Global Times, Zhoushan Meteoroloji Bürosu personeline dayandırdığı haberinde bu durumun ışığın yansımasına neden olduğu bilgisini kullanıcıları ile paylaştı.

Aynı habere tarafından, Zhoushan Meteoroloji Bürosu personeli, Zhoushan'da havanın sisli ve bulutlu olduğunu ve kırmızı gökyüzünün düşük seviyeli bulutlardan gelen ışığın yansımasından kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.

5

WUHAN'DAKİ BİLİM İNSANLARI AÇIKLADI: GÜNEŞ AKTİVİTELERİ SAKİN

Wuhan'daki Çin Yerbilimleri Üniversitesi'nin uzay fiziği araştırma ekibinden bir uzman, ülke basınına Güneş ve jeomanyetik aktivitenin ağırbaşlı olduğunu ve gözlem kayıtlarına kadar Güneş aktivitesinde kayda değer bir anormallik olmadığını söyledi. jeomanyetik ve güneş aktivitesi Zhoushan'da gökyüzünü kırmızıya çevirdi.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum