CHP'nin disipline sevk ettiği Bilecik Belediye Başkanı Şahin: İhraç çıkmaz diyorum haberi

Bilecik Belediye Başkanı CHP'li Semih Şahin, belediyedeki rüşvet operasyonunun arkasında partisinin yüksek disiplin kuruluna sevk edilmesine ilişkin, "İhraç çıkmaz diyorum.

CHP'nin disipline sevk ettiği Bilecik Belediye Başkanı Şahin: İhraç çıkmaz diyorum haberi
18 Şubat 2022 - 19:41

Bilecik Belediye Başkanı CHP'li Semih Şahin, belediyedeki rüşvet operasyonunun arkasında partisinin yüksek disiplin kuruluna sevk edilmesine ilişkin, "İhraç çıkmaz diyorum. Velev ancak çıktı, ben partimin ilkeleri doğrultusunda çalıştığımı düşünüyorum. Çıkarsa zaten egemen devam ediliyor." dedi.

CHP'nin disipline sevk ettiği Bilecik Belediye Başkanı Şahin: İhraç çıkmaz diyorum

Bilecik Belediye Başkanı CHP'li Semih Şahin, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, son günlerde belediye ve şahsını amaç bölge haberlere karşın kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyduğunu söyledi.

Pelitözü Mahallesi'nde imar ile ilgili yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını savunan Şahin, "Şahsım namına bu bölgeden gücenmiş tek bir metrekare zeka yer bulunmamaktadır. Kendim ve ailem Pelitözü köyünden olduğumuzdan bahsi geçen bu alanlar atadan kalma topraklardır." diye konuştu.

Şahin, söz konusu haberlerle ilgili zorunlu tazminat davalarının açıldığını belirterek göreve geldikleri günden bu yandan şeffaflık ve hukuka uygunluktan katiyen taviz vermediklerini kaydetti.

"NİYE İSTİFA EDEYİM?"

Bir gazetecinin, CHP Genel Merkezi tarafından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini hatırlatması üzerine Şahin, şunları kaydetti:

"İhraç çıkmaz diyorum. Velev ancak çıktı, ben partimin ilkeleri doğrultusunda çalıştığımı düşünüyorum. Çıkarsa zaten bağımsız devam ediliyor. Ben niye istifa edeyim? 16 bin 500 birey belki daha fazla beni seçmiş. Seçimle geldim halkım beni istediği için. Ben kendimden eminim. Ben her şeye açık ve net ortaya çıkmasını istiyorum.''

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı AŞ Idare Heyeti Başkanı olan Selçuk E'nin, yapı ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediğinin tespit edilmesi üzerine, 19 Ocak'ta İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerince işlem düzenlenmişti. Suçüstü yakalanan güvenilmez, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum