CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Arapça paylaşım: 'Gelmeyi düşünüyorsanız bunu iyi bilin' haberi

Son günlerde tartışmalara niçin olan yeni havalimanına yönelik sert bir tepki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Arapça paylaşım: 'Gelmeyi düşünüyorsanız bunu iyi bilin' haberi
17 Mayıs 2022 - 00:05

Son günlerde tartışmalara niçin olan yeni havalimanına yönelik sert bir tepki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu, tepkisini Twitter hesabından paylaştığı tweet dizisiyle dile getirdi. Açıklamasında "Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım" diyen Kılıçdaroğlu "Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu mahsus gelin" sözleriyle uyarıda bulundu. Kılıçdaroğlu hem "Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir" ifadesini kullandı.

thumbs_b_c_605d18c663f390f3cf281cd79c512942

"ASIL KASIT PARAYI ACİLEN KURTARIP SEÇİM ÖNCESİ DIŞARIYA MI TAŞIMAK?"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yarın Atatürk Havalimanı'na gideceklerini duyurmasından saatler daha sonra Kılıçdaroğlu Twitter'dan paylaştığı gönderilerde şu ifadelere yer verdi:

"Bu milletin maddi manevi ne değin değeri varsa sattılar. Şu Anda de en kıymetli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Peki bu işe neden alelacele giriştiler?

Büyük metamorfoz öncesinde, 5 ’li çetelerin halktan götürdüğü paranın önemli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu acelenin nedeni? Bu parayı acilen oradan kurtarıp, tercih öncesi dışarıda mı taşımaktır esas kasit? Yani hedef yeni havalimanını çabucak elden hariç tutmak mıdır?

"BUNLARIN KATARLI YA DA S. ARABİSTANLI SUÇ ORTAKLARINA NEFES ALDIRACAK MIYIZ?"

Burada belli başlı dehşet nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını çarçabuk satabilmek için, Atatürk Havalimanı ’nın varlığı olası yatırımcıya tehlike teşkil edeceğinden, bu milli servet çarçabuk yok edilmeye mi girişildi?

Peki bunların Katarlı veya S. Arabistanlı kabahat ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada dar edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı ’nın değerini de çetelerden, onların siyasal ayağından ve tanıdık olmayan kabahat ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı?

Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu kasten gelin."

"GÖZ YUMMAYACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu Arapça paylaştığı bir sonraki gönderisinde ise şunları söyledi:

"İnsanların parasını çalarak yapılan hiçbir şey sizin tarafınıza satılamaz. Devlet fonlarına karşı işlenen bir suç varsa faillerin hiçbirine, siz olsanız zeka göz yummayacağız. Gelmeyi düşünürseniz bunu iyi bilin."

Adsız

"Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun" diyen Kılıçdaroğlu, paylaşım dizisini şu sözlerle sonlandırdı:

"Bu meslek “Açıklamalar aldım, mecburdum. diyeceğiniz bir iş değildir, bunun adı vatana ihanettir. Siz de sorumluluk sahibi olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel alaka göstereceğiz!"


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum