CHP'li vekil, CHP'den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Şahin'e 11 soru yöneltti haberi

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, hakkındaki rüşvet soruşturması zarfında geçici olarak görevden alınmasının arkasından CHP ’den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ’e 11 soru yöneltti.

CHP'li vekil, CHP'den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Şahin'e 11 soru yöneltti haberi
27 Haziran 2022 - 19:07

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, hakkındaki rüşvet soruşturması zarfında geçici olarak görevden alınmasının arkasından CHP ’den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ’e 11 soru yöneltti.

AKTÜEL 27.06.2022 18:02 CHP'li vekil, CHP'den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Şahin'e 11 soru yöneltti

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, hakkındaki sus payı soruşturması zarfında geçici olarak görevden alınmasının peşinde CHP ’den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ’e 11 soru yöneltti.

ANKA'nın haberine tarafından Tüzün, CHP Bilecik İl Başkanlığı ’nda düzenlenen değerlendirme toplantısında konuştu. Tüzün ’e, İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu, ilçe başkanları ve partililer eşlik etti. CHP ’den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve belediyede yaşanan olaylarla ilgili tanımlama yapan Tüzün, “Bu görüşme Semih Şahin ’in açıklamalarına cevap toplantısı değildir. 2019 yerel seçimler sonrası CHP Bilecik İl Örgütü ’nün, ilçe, bayan ve gençlik kollarımızın bilgisi zarfında olduğu, kamuoyunun bilmediği, perde gerisinde yaşananları anlatma toplantısı olacaktır” dedi. Tüzün, Şahin ’e şu 11 soruyu yöneltti:

Danışmanın Selçuk Erdağı ile ilgili yapılan şikayetlerde; şikayetçinin adı, soyadı, adresi ve imzası yer alan ve rüşvet talebi içeren şikayet dilekçeleri için niçin suç duyurusunda bulunmadın? Bilecik ’teki esnaf ve müteahhitlerin Rumeli Teftiş Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. isimli İstanbul ’da bulunan firmaya parasal danışmanlık hizmet bedeli adı altında niçin para yatırttın? CHP örgütümüzün ve Gıda Odası Başkanı ’nın yazılı ve sözlü uyarılarına rağmen niçin bu firmaya para yatırtmaya devam ettin? 14.05.2020 tarihinde parti binamızda yapılan toplantıda tutanak altına alınan Kayı A.Ş. ’nin hesaplarını Belediye Meclis üyelerimizin belirlediği Egemen Yoklama Şirketi kadar denetlenmesi kararını neden yerine getirmedin? 14.05.2020 tarihinde parti binamızda yapılan toplantıda alınan karar uyarınca 15 gün içerisinde şikayetlerin ve isteklerin yerine getireceğine ve bilgilendirme yapacağım demene rağmen neden bu iddialara yanıt veremedin? Tekrar 14.05.2020 tarihinde yapılan toplantıda alınan karara göre Belediye Meclis üyelerimizin Selçuk Erdağı ’nın görevden darılma talebini niçin yerine getirmedin? Bilecik kamuoyu kadar Elmas Çayevi olarak bilinen meslek merkezinin iş yeri, dükkan ve ofis olarak ayrı olarak satılmasının Belediye ’ye çok daha yüksek rakamlar kazandıracağı aşikarken, tarafına örgütten yapılan bütün uyarılara rağmen niçin bir iyice satma gereği duydun? 2021 Haziran ayında yani Elmas Çay Bahçesi satışından sonradan 29.07.2021 tarihli 24/290 yevmiye numaralı 596987911 hisse nolu Bodrum Turgut Reis ’deki takriben 6 Milyon TL değerinde olan villayı nasıl satın aldın? Belediye Meclisi toplantısında yapmış olduğun açıklamada “Benim bir dikili ağacım yok, Belediye Başkanlığım bittiğinde de olmayacak” demene karşın Bilecik ’teki ve Bodrum ’daki villaları ve lüks otomobili nasıl satın aldın? 23.12.2020 tarihinde dönemin Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı ’nın oğlu Ege Erdağı ve tekrar benzer dönemde Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Söğüt ’ün amcası İrfan Söğüt ’ün satın aldıkları 256/37 parselde bulunan ve 19.021 m2 ’lik tarlayı neden imar değişikliği yaparak fazla katlı ticari ev alanı olarak çevirdin? Pelitözü mevkiinde toplam 525 hektarlık alanda imar planı değişikliği yaptınız. 267/46 parsel ve 8547 m2 olan ve ailenize ait olan tarlayı niçin imar planı değişikliği yaparak bu alanda bulunan tek mazot istasyonu haline getirdin? Bilecik Hikaye Sitesi ’nde oturduğun evi ‘kardeşim aldı ’ dedin. Madem kardeşinin durumu bu kadar iyiydi, seçim kampanyası döneminde neden bir araç bile tedarik edemedi ve sen Şişli Belediyesi ’nden kiralık araç ile çalışmalarını sürdürdün? Kardeşinin son 5 yıllık gelirini Bilecik kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyor musun? Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum