CHP'den, PKK'lı teröristle fotoğrafı çıkan Semra Güzel'le ilgili açıklama: Fezleke Meclise geldiğinde...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HDP'li Semra Hoş hakkındaki fezlekeye ilişkin, "Terör, terörist, Cumhuriyet Halk Müziği Partisi'nin kırmızı çizgisidir.

CHP'den, PKK'lı teröristle fotoğrafı çıkan Semra Güzel'le ilgili açıklama: Fezleke Meclise geldiğinde...
14 Ocak 2022 - 20:47

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HDP'li Semra Hoş hakkındaki fezlekeye ilişkin, "Terör, terörist, Cumhuriyet Halk Müziği Partisi'nin kırmızı çizgisidir. Meclise geldiğinde gereğini yaparız." dedi. Öztrak ayrıca, "Fetullah Gülen'le kucak kucağa, diz mısra resim çektirenlerin fezlekeleri ne süre Meclis'e gelecektir? Doğrusu bunu merak ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İŞSİZLİK VURGUSU

CHP'li Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, üniversitelerden mezun çok sayıda gencin işsiz olduğunu söyledi. Bu gençlerin mağdur durumda olduğunu gösteren Öztrak, "Üyesi olduğumuz Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Teşkilatı içerisinde, Kolombiya'dan daha sonra, konut genci oranının en yüksek olduğu ülkeyiz. Lakin Erdoğan ’ın Hak Bakanı çıkıyor 'Hukuk fakültesi tabelası asılması, binayı hukuk fakültesi yapmaz' diye tabela fakültelerini millete şikayet ediyor. Siz kimi, kime şikayet ediyorsunuz. Bu ülkeyi senelerdir, sizi o makama atayan Erdoğan yönetiyor. İçinde bilim olmayan fakülte binaları, içinde hak olmayan hak sarayları sizlerin eseri" dedi.

"GENÇLERİMİZİ KORUMASIZ BIRAKTINIZ"

Öztrak, üniversiteye dışarı giden gençlerin barınma ihtiyacının karşılanmadığını belirterek, "Yurtlar eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Gençlerimiz için tatmin edici yurt açmayan sizsiniz. Gençlerimizin yurt ve barınma ihtiyacını, taşeronlara havale eden sizsiniz. Vakıflara, cemaatlere, paralel yapılara bu işi siz ihale ettiniz. Hükümet olarak bunlara diğer taraftan somut destek verdiniz; fakat bu yurtları da içten içten denetlemediniz. Gençlerimizi korumasız bıraktınız. Sonuç; onlarca ocağa ateş düştü. Milletin vicdanı sızladı, sizinki sızlamadı. En son 19 yaşında bir tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara; öğrenci evinde maruz kaldığı baskı nedeniyle, yaşama ümidini yitirdi, canına kıydı. Tüm ülkemizi üzüntüye boğdu. Biz Enes yavrumuza, Allah ’tan rahmet diliyoruz. Vicdanlı kalplerin acısını, bir kez daha içten gelen paylaşıyoruz. Bir sorunu çözmenin ön koşulu, önce sorunla yüzleşmektir. Bu ülkede öğrencilerimizin yurt ve barınma sorunu vardır. Buradan bir defa daha bildiri ediyoruz. Yurt meselesini biz çözeriz. Sayın Genel Başkanımız yurt meselesini, en geç 2 sene içerisinde çözme sözünü vermiştir" diye konuştu.

"DEDİKODUYU BIRAKSIN"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, açıklamalarının peşinde soruları yanıtladı. Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ile telefonla görüştüğünü bahis ettiğinin hatırlatılması üstüne, "Süleyman Aristokrat, bu ülkenin atanmış İçişleri Bakanı mı yoksa atanmış söylenti bakanı mı? Bir İçişleri Bakanı elindeki bilgiye ve belgeye dayanarak konuşur, işkembe-i kübradan sallamaz. Aristokrat dedikoduyu bıraksın. Yüreği yetiyorsa alçak darbe girişiminden sonra kurulacağı ifade edilen Yurtta Sulh Konseyi'nde bulunanların listesini açıklasın. Yetmez Soylu; Fetullah Gülen'le kimlerin fotoğrafı varsa, kimler onunla aynı menzile yürüdüyse, aynı masaya oturduysa onların listesini bir açıklasın. Bu ülkede terörden, terörist başlarından medet uman kim varsa Allah bin türlü belasını versin" dedi.

1

"FEZLEKELERİ NE ZAMAN GELECEK?"

Öztrak, öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları basına yansıyan HDP Milletvekili Semra Hoş'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekeyle ilgili soruya ise, "CHP'nin tutumunu defalarca anlattım. Terör, terörist, CHP'nin kırmızı çizgisidir. Fezleke Meclis'e geldiğinde gereğini yaparız. Şunu da sormak istiyorum; Fetullah Gülen'le kucak kucağa, diz dize resim çektirenlerin fezlekeleri ne süre Meclis'e gelecektir? Aslında bunu merak ediyoruz" diye konuştu.

Öztrak keza, bir soru üzerine "Biz, anında tercih istiyoruz. Bu hükümetin bir gün artı dahi iş başında oturmasının milletin sırtına fazla ciddi yükler yüklediğini görüyoruz. Bu konuda onların atacağı her türlü adıma hazırlıklıyız. Ne yaparlarsa yapsınlar Insanlar İttifakı bu seçimi alacaktır" ifadesini kullandı. (DHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum