Çekmeköy'deki park mücadelesi 23'üncü gününde: 3 binden fazla imza toplanıp, teslim edildi haberi

AKP'li Çekmeköy Belediyesi'nin park alanını yapılaşmaya açma ısrarı sürüyor.

Çekmeköy'deki park mücadelesi 23'üncü gününde: 3 binden fazla imza toplanıp, teslim edildi haberi
27 Haziran 2022 - 14:48

AKP'li Çekmeköy Belediyesi'nin park alanını yapılaşmaya açma ısrarı sürüyor. 23 gündür parkın yapılaşmaya açılmasına önlemek gece gündüz nöbet tutan mahalleli bugün de topladığı 3 binden fazla imzayı teslim etti. Yurttaşlar mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

AKTÜEL 27.06.2022 14:22 Çekmeköy'deki park mücadelesi 23'üncü gününde: 3 binden fazla imza toplanıp, teslim edildi

HABER MERKEZİ

İstanbul'daki AKP'li Çekmeköy Belediyesi'nin zelzele toplanma alanı da olan parkı yapılaşmaya açma girişimine karşısında mahallelinin başlattığı uğraş 23'üncü gününde de sürüyor.

Mehmet Akif Mahallesi'ndeki park alanının yapılaşmaya açılmasına engel olmak isteyen mahalleli 23 gündür parkın önünde gece gündüz nöbet tutuyor. Bugün de yurttaşlar, Ataşehir'deki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne gitti. Mahalleli topladığı 3 binin üstünde imzayı ve dilekçelerini müdürlüğe teslim ederek parkın yapılaşmaya açılmamasını talep etti.

ÇABA DEVAM EDECEK

ÖTE YANDAN mahalleli AKP'li belediyenin parkı yapılaşmaya açma planından vazgeçene kadar mücadeleyi sürdüreceğini belirtti.

BELEDİYE 31 MİLYON TL HARCAYACAK

Ulus İhale Bülteni ’nde bulunan bilgilere kadar, yurttaşların günlerdir korumaya çalıştığı park alanı için Çekmeköy Belediyesi 9 Mayıs ’ta “Kapalı Pazar Alanı Üretim İşi” adı aşağı bir ihale düzenledi.

İhaleyi bütün 30 milyon 952 bin TL teklif veren Ekşioğlu Yapı Şirketi aldı. İhale dosyasında ise laf konusu projenin “3 bin 95 metrekare büyüklüğünde, kapalı alanlı, betonarme ve çelik konstrüksiyonla yapılacağı” belirtildi.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum