Buse Naz Çakıroğlu, Busenaz Sürmeneli, Şennur Demir ve Hatice Akbaş dünya şampiyonu oldu haberi

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonanın 11.

Buse Naz Çakıroğlu, Busenaz Sürmeneli, Şennur Demir ve Hatice Akbaş dünya şampiyonu oldu haberi
20 Mayıs 2022 - 21:28

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonanın 11. ve son gününde olimpiyat ikincisi ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu, 50 kiloda final maçına çıktı. 54 kiloda milli boksör Hatice Akbaş, Romanyalı rakibi Lacramioara Perijoc'u yenerek dünya şampiyonu oldu.

İlk turda Moğol Mungunsaran Balsan'ı, ikinci turda Cezayirli Roumaysa Boualam'ı, çeyrek finalde Aira Cordero Villegas'ı, sözde finalde de İspanyol Fernandez'i eleyen olimpiyat ikincisi milli boksör, finalde Kolombiyalı Ingrit Lorena Valencia Victoria ile karşılaştı.

Müsabakaya iyi başlayan ve maçın kontrolünü elinde bulunduran Buse Naz, birincil raundu 5-0 aldı. Kontrollü performansını sürdüren ulusal boksör ikinci raundu da 4-1 üstün tamamladı. Son raundu da 4-1 alan ay-yıldızlı sporcu, maçı 5-0 kazanarak dünya şampiyonluğuna ulaştı.

FTNfvR0WAAE4-NB

Buse Naz, şampiyonluğunun arkasında hissi anlar yaşayarak gözyaşlarına etken olamadı. Ulusal boksör, tribünleri dolaşmasının ardındaki sevincini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile paylaştı.

Buse Naz Çakıroğlu, 48 kiloda altın madalya alan Ayşe Çağırır'ın ardından Türkiye'ye bu organizasyondaki 2. şampiyonluğunu getirdi.

50 kiloda bronz madalyalar Özbek Aziza Yokubova ile İspanyol Laura Fuertes Fernandez'e gitti.

54 KİLODA MİLLİ BOKSÖR HATİCE AKBAŞ DA ŞAMPİYON OLDU

FTNkixpWUAI9soZ

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 54 kiloda milli boksör Hatice Akbaş, Romanyalı rakibi Lacramioara Perijoc'u yenerek dünya şampiyonu oldu.

2. KERE DÜNYA ŞAMPİYONU

FTNnwPpXoAEjG7B

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 66 kiloda çaba eden Busenaz Sürmeneli, Kanadalı Charlie Cavanagh'ı mağlup ederek üst üste 2. dünya şampiyonluğunu kazandı.

TARİH YAZDIK TARİH!

FTN_P9yWYAEDoc5

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda +81 kiloda çaba eden milli boksör Şennur Demir, altın madalya kazandı.

"DESTEKLEYEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM"

FTNinqAWYAA1PSf

Buse Naz Çakıroğlu: "Destekleyen herkese çok teşekkürler. Çok mutluyum. Ev sahibi olduğumuz için stresliydik, onu da desteklerle birlikte attık. 3 hafta önce bir kovid geçirdim, beni fazla zorladı ama cümbür cemaat çok destek oldu. Onların üstüne bu şampiyonluğu alınca daha mutluyum. Fiilen baskı bir dönem geçirdim, umarım darısı bundan sonraki her maça"

BAKAN KASAPOĞLU, MİLLİLERİN YANINDA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, karşılaşmayı salonda izledi.

Maçlardan önce Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'ne gelen Bakan Kasapoğlu, daha önceki günlerde mücadelelerini tamamlayan ulusal boksörler ile teknik ekibi tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu'nun yanına 48 kiloda altın madalya bölge Ayşe Çağırır oturdu. Kasapoğlu'na Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ile Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de eşlik etti.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum