Bursaspor 'a hem para hem bloke cezası

PFDK, Bursaspor ’a ayrıca para ayrıca de bloke cezaları verdi.

Bursaspor 'a hem para hem bloke cezası
26 Kasım 2021 - 09:59

PFDK, Bursaspor ’a ayrıca para ayrıca de bloke cezaları verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu ’ndan yapılan tanımlama şu şekilde: “Bursaspor Kulübünün, 20.11.2021 tarihinde oynanan Bursaspor-İstanbulspor Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının niçin olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle FDT ’nin 53/3. maddesi gereğince çirkin ve fena tezahüratta yer alan Doğu Daha Alçak Tribün 115 ve 116 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Benzer müsabakada Bursaspor Kulübü ’nün, taraftarlarının niçin olduğu saha olayları nedeniyle 32 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, FDT ’nin 52/3. maddesi gereğince saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu Batı 1963 Tribün 100 A blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki konut sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmişti.”

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum