Burdur'da minik Ayşenur'un ölümü! Babası konuştu: Kızımı bir gün bile göremedim, ölüsünü alıyorum

Burdur'da ülke gündemine oturan ve ölümüyle tüm Türkiye'yi üzüntüye boğan minik Ayşenur'un cenazesi biyolojik babası kadar teslim alındı.

Burdur'da minik Ayşenur'un ölümü! Babası konuştu: Kızımı bir gün bile göremedim, ölüsünü alıyorum
14 Ocak 2022 - 23:57

Burdur'da ülke gündemine oturan ve ölümüyle tüm Türkiye'yi üzüntüye boğan minik Ayşenur'un cenazesi biyolojik babası kadar teslim alındı. Burdur'a tabi Cemil Mahallesi'nde annesi, anneannesi ve dayısıyla benzer evde yaşayan Ayşenur Kazık'ın çarşamba sabahı yatağında ölü bulunmasının arkasından yürütülen soruşturma zarfında gözaltına alınan anne Kader Karadeniz, anneanne Yüksel K. ve dayı Hızır Tunç Çetinkaya, emniyetteki ifadelerinin arkasından savcılığa sevk edildi. Anne Kader Karadeniz, savcılık ifadesinde 2017 yılında Erdi Karakiraz ile evlendiklerini, 2018'de oğlu Tacettin'in dünyaya geldiğini, Ayşenur'a 1 aylık hamileyken ayrıldıklarını belirtti. Kader Karadeniz, eski eşinin çocukla ilgilenmediğini, doğumdan sonra kendi üvey babasının nüfusuna kaydettirdiğini anlattı.

296be5385d928447c1f453e40e410902

"KAFAM KALDIRMADIĞI ZAMANLAR DÖVDÜĞÜM OLUYORDU"

Dayı Hızır Tunç Çetinkaya ise "Kafam kaldırmadığı zamanlar dövdüğüm oluyordu. Durum gecesi de Ayşenur'un ayağına iki defa elimle vurdum. Morluklar o yüzden oluşmuştur. Kafasını da koltuğun kenarına vurdum. Ablam işten gelince morlukları sordu. Ben de 'kafasını tahtaya vurdu' dedim. Tepki vermedi. Gece 2'de öteki yeğenim Tacettin uyandı. Ona mama yapıp uyuttum. Ayşenur da uyandı ve ses yapıyordu, 'ses yapma' dedim. Sonradan ses yaptığı için ayağımla bir kere vurdum. Lakin neresine vurduğumu hatırlamıyorum. Fazla ağladı. Vurduğum için üzüldüm sonradan uyudu. Sinirlendiğim süre çocuklara vururdum" ifadelerini kullandı.

553b49ecbd7f6e670193b8bdb0485b8a

ANNE VE DAYI TUTUKLANDI

Gözaltına alınan anneanne Yüksel K. savcılıktaki ifadesinin peşinde özgürlük bırakıldı. Anne Alın Yazısı Karadeniz 'ihmali davranışla bile bile ölüme sebep olma', Hızır Tunç Çetinkaya ise 'çocuğa ya da vücut veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda yer alan kişiye aleyhinde bilerek öldürme' suçundan tutuklandı.

186806249d7aaf44226cc21662f77e6a

CENAZEYİ BABASI ALDI

Annenin cezaevinde olması, nüfusuna kayıtlı olduğu üvey dedesi Erdoğan Kazık'ın da küçük Ayşenur'un cenazesini edinmek istememesi sebebiyle çarşamba gününden bu yandan Burdur Devlet Hastanesi morgunda bekleyen Ayşenur Kazık'ın cenazesi, bugün akşam saatlerinde babası Erdi Karakiraz ve yakınlarına teslim edildi.

b2ab241f920106818b454d4cb9c07814

Demirören Ajansı ’na (DHA) konuşan Erdi Karakiraz, "Allah kimseye evlat acısı vermesin. Son üç günde yaşadıklarım psikolojimi bozdu. Kızımın yüzünü zeka göremedim. Ölüsünü göreceğiz şimdi. Oğlumu benden habersiz yurda teslim etmişler. Oğlumun nüfusu benim üstüme kayıtlıydı. Oğlumu almak için zorunlu yerlere başvurdum. Tek onun var olduğunu iyi anlamak beni hayatta tutuyor. Allah'ın izniyle sağ salim oğlumu da edinmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

ee4747cadeed004c7bfd0e69e02fc66c

Erdi Karakiraz'ın ablası Gamze Yıldız ise "Kızının yüzünü bir kere göstermediler kardeşime. Şu Anda ölüsünü veriyorlar. Haksızlık bu. Dört gün sonra oğlumuzun cenazesini de mi verecekler" diye konuştu.

Babaanne Alın Yazısı Tuğla da "Bizim çocuğumuzu bizim kucağımıza versinler. Bizim tek dayanağımız o çocuk" dedi.

KAPANIP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Cenazenin morgdan çıkarılması esnasında Erdi Karakiraz, kızının cesedine kapanıp gözyaşı döktü. Ayşenur'un cenazesi Burdur Belediyesi cenaze nakil arabulucu ile Konya'nın Akşehir İlçesi Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Minik Ayşenur, yarın Akşehir Nasreddin Öğretmen mezarlığında toprağa verilecek.

Öteki yandan cep telefonu ile çekilen görüntüde Alın Yazısı Karadeniz'in Ayşenur ile oyun oynadığı anlar, Ayşenur'un ağabeyi Tacettin'in ayağından kanepeye alt olduğu anlar ve elindeki suyu yere dökmesi üstüne çekimi yapan anneanne Yüksel K.'nın "Allah seni ya, döktün suyu" sözleri duyuluyor. (DHA)

3b1701de8defca27eb2c12accffb63a1


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum