Buca Metrosu ihale kararı için temyiz başvurusu - kars haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Metrosu ’nun yapım ihalesiyle ilgili iptal kararı için Danıştay ’a temyiz talebinde bulundu.

Buca Metrosu ihale kararı için temyiz başvurusu - kars haber
29 Mart 2022 - 18:50

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Metrosu ’nun yapım ihalesiyle ilgili iptal kararı için Danıştay ’a temyiz talebinde bulundu.

GÜNCEL 29.03.2022 18:29 Buca Metrosu ihale kararı için temyiz başvurusu Abone Ol google-news

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir 4. İdare Mahkemesi tarafından verilen Buca Metrosu ’nun yapım ihalesine ilişkin kararı temyize taşıdı.

Büyükşehir Belediyesi kararla ilgili Danıştay ’a başvuruda bulundu. Tatbik Danıştay 13. Dairesi tarafından değerlendirilecek.

Ne olmuştu?

İhalede son aşamaya kalan Nurol A.Ş. ve Yapı Merkezi A.Ş. meslek ortaklığı tekliflerinin değerleme dışı bırakılmasına aleyhinde İzmir 4. İdare Mahkemesi ’ne dava açmıştı. Mahkeme ihalenin karar sürecine yönelik işlemlerinin iptali yönünde hüküm vermişti.

Nurol A.Ş. ve Inşa Merkezi A.Ş. iş ortaklığı keza Buca Metrosu ’nun üretim ihalesine ilişkin Avrupa İmar ve Yeniden Yapılanma Bankası ’na da (EBRD) itirazda bulunmuş, EBRD ise itirazın reddine karar verildiğini açıklamıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi EBRD ’nin temyize bağlı olmayan bu nihai kararını, ihale komisyonunun Buca Metrosu kararının onayı olarak değerlendirmişti.

İHALEYİ GÜLERMAK A.Ş. KAZANMIŞTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu için "İzmir Hafif Raylı Sistemi 5. Aşama Üçyol - Buca Arası Yapım İşi” ihalesi açmıştı. Milletlerarası ihalede 13 işyeri ön tatminkarlık alabilmiş ve bunlardan 8 ’i ihaleyi alabilmek için yarışmıştı. Değerleme sonucunda ihale Gülermak A.Ş. ’ye verilmişti. İzmir tarihinin en büyük yatırımı olarak nitelendirilen Buca Metrosu ’nun temel atma töreni 14 Şubat ’ta yapılmıştı. (ANKA)

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum