Beyaz Saray'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması - kars haber

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği sürecinde Türkiye'nin pozisyonunu netleştirmeye çaba ettiklerini ve bu konuda Türkiye ile çalıştıklarını kaydetti. Psaki, Beyaz Saray'daki jurnal basın toplantısında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa.

Beyaz Saray'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması - kars haber
13 Mayıs 2022 - 22:32

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği sürecinde Türkiye'nin pozisyonunu netleştirmeye çaba ettiklerini ve bu konuda Türkiye ile çalıştıklarını kaydetti.

Psaki, Beyaz Saray'daki jurnal basın toplantısında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin açıklamasını değerlendirdi.

"TÜRKİYE İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ"

"Türkiye'nin bu konudaki konumunu netleştirmeye çalışıyoruz." ifadesini kullanan Psaki, çoğu NATO ülkesinin Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyelik sürecine desteğini açıkladığını anımsattı.

Psaki, "Türkiye ve atadığı temsilciler ile çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN "OLUMLU DEĞİLİZ" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO kararıyla ilgili olarak "İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz, olumlu değiliz" diye konuşmuştu.

öte yandan ABD'nin terör örgütü YPG'ye karşın yaptırım muafiyetiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Operasyonlara devam edeceğiz. Yanlış yapıyorsunuz, adımlarınızı doğru atın" açıklamasını yapmıştı. (AA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum