Başından vurularak ölümden dönen Mutlu Kaya en büyük hayaliyle yaşıyor haberi

Diyarbakır'da 2015 yılında bir ses yarışmasında adını duyurduktan daha sonra, erkek arkadaşı göre başından vurulan ve ağır yaralanan Mutlu Kaya, uzun vakit yaşam mücadelesi vererek hayata tutundu.

Başından vurularak ölümden dönen Mutlu Kaya en büyük hayaliyle yaşıyor haberi
25 Haziran 2022 - 11:31

Diyarbakır'da 2015 yılında bir ses yarışmasında adını duyurduktan daha sonra, erkek arkadaşı göre başından vurulan ve ağır yaralanan Mutlu Kaya, uzun vakit yaşam mücadelesi vererek hayata tutundu. İhlas Ajansı ’na özel açıklamalarda yer alan Kaya, yeni düş ve hedefleri yolunda yaşam mücadelesine devam ediyor. Ablasıyla aynı kaderi yaşayan Kaya, bayan cinayetlerine aleyhinde birlik mesajı vererek, kendisini 7 yıl önce katletmeye çalışan zanlının önümüzdeki yıl bağımsızlık kalacağını, şahsın kendisine karşı yarım kalan işini bitirme veya başkalarına aleyhinde benzer saldırıda bulunabileceği nedeniyle tekrardan yargılanmasını istedi. Kaya, evde yaptığı sporlarla ayakta durabildiğini, saldırı sonrası kendisine çare masrafları karşılayacağı sözü veren kişilerin destek çıkmadığını da aktardı.

267021316_604347407449930_4695781772935854365_n

"7 YIL ÖNCE RAHATLIKLA YÜRÜYORDUM"

2 yıl önce ablası Istek Kaya ’nın da kendiyle aynı kaderi yaşadığını söyleyen Mutlu Kaya, ikinci bir travma yaşadığını dile getirdi. 7 yıl önce yürüdüğünü ve fazla kabiliyetli olduğunu gösteren Kaya, şimdilerde ise koltuğa hükümlü olduğunu ve mücadelesine devam edeceğini belirtti. Kaya, “Ara Sıra kendimi çok iyi hissediyorum, bazen de böyle ansızın sözde kuyunun içine düşmüş gibiyim. Fazla böyle anlık değişiyor, iki yıl önce ablamla benzer kaderi yaşadık lakin ablam kurtulamadı, öldürüldü. Ablamdan sonradan birazcık kötü oldum, birazcık daha iyiyim, tabii yine mücadeleye devam ediyorum lakin ister istemez psikolojik olarak biraz ağır şeyler yaşıyorum. 7 yıl önce ben yürüyordum. Hatta olur ya çoğu işte yetenekliydim; sesim fazla güzeldi, şarkı söylüyordum, koşucuydum, futbolcuydum, voleybolda üçüncü ligdeydim, vücut eğitimi öğretmenliğini okuyordum. Hem müzikle de ilgileniyordum. Liseyi de müzik bölümünde okumuştum ve hemen 7 yıldır iyice hayatım değişti ve bunu bana yapan cani yalnızca 9 yıl ceza aldı. Ben 7 yıldır hala şu dört duvar arasındayım, keza hapishanedeyim ayrıca de böyle engelli bir kuş gibiyim bir kafeste. Kendi yemeğimi kendim yiyemiyorum, bu şekilde kendi işimde kendimi göremiyorum. Başımı annem yıkıyor, bir suyumu bile annem içiriyor. Yani bir ölüden beter gibiyim ama buna rağmen o cani 9 yıl ceza aldı ve seneye çıkıyor. Seneye hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edecek. Topluma karışacak ben bu adaleti kabul etmiyorum” dedi.

280476322_829622514661557_4973670994529198082_n

"AVUKAT OLUP, YENİ BESTELERİMLE SAHNEYE DÖNECEĞİM"

Hedefleri doğrultusunda avukat olup sonradan da besteleri ile sahneye baştan dönmeyi düş ettiğini kaydeden Kaya, önümüzdeki aylarda şarkısının çıkacağını duyurdu. Kaya, “Hedefim var evet, ilk önce iyileşmek istiyorum. Daha Sonra avukat almak istiyorum, yazın kendi bestem çıkacak söz müzik bana ait. Baştan şarkı söyleyip böyle kötülere inat ve asla pes etmediğimi kullanmak için ve öteki kadınlara ilham edebilmek için kendi şarkımı söyleyeceğim. Gelişip sahnelerde elde etmek ve bundan böyle kimseye muhtaç bir şekilde yaşamak istemiyorum. Bunları düş ediyorum” diye konuştu.

279086854_371763398211397_2536618578980022802_n

"KADIN KADININ KAHRAMANIDIR"

Kendisinin sürekli kullandığı bir söz olduğunu hatırlatan Kaya, kadının kadınların kahramanı olduğunu ve kendisini yalnızca bir bayan anlayabileceğini söyledi. Kaya, “Bayan kadının kahramanıdır, defalarca diyorum bizim bizden başka kimsemiz yok. Beni ama bir bayan anlar, çünkü bu çoğu kadınların kaderi. Güç görmeyen bayan fazla azdır, Rabbim kimseye göstermesin. Biz birbirimizin arkasında, yanında, önünde, sağında, solunda çok uzaktaysak bile dualarımızda yanına olmalıyız” diye konuştu.

279278119_1099029660664721_5318095356553744732_n

"KAMERALAR KAPANINCA YOK OLDULAR"

Hamle sonrası ziyarete gelerek çare sürecini karşılayacağı sözü verenlerin kendisini çare etmediğini aktaran Mutlu Kaya, engelli bir genç kız üzerinden reklam yapılmasının acı verdiğini kaydetti. Kaya, “Ben 7 yıldır şu koltukta oturuyorum ve yedi yıldır cümbür cemaat benim çare olduğumu söylüyor. Ben yedi yıldır hala buradayım. Yani bugüne değin emrindeki yanımda olan insanlar oldu. Onların doğruca şu lahza ayaktayım. Lakin hani şu an tedavim Türkiye'de çok pahalı ve devlet kadar karşılanmıyor. Çoğu insan gelip beni ziyaret etti ve kameralarla geldiler ‘Senin tüm masrafını tedavini yapacağız ’ dediler lakin kameralar kapandığında hepsi yok oldu. Sebebini ben de bilmiyorum, reklam mı diyeyim artık, ben buna umut tacirliği diyorum. Kendimce kimse bir hasta kızın üzerinden reklam yapmamalı. Ya hiç gelmeyeceksin kameralarla, veya bana umut verip, mutlu ederek umutlarımı sözde yolda bırakmayacaksın. Natürel bu beni üzüyor, fakat olsun ben yine de hep sporuma devam ediyorum. Asla umudumu kaybetmedim, fazla üzülüyorum ama Rabbim büyüktür, Rabbim bu şekilde tahammül veriyor. Ben inanıyorum oysa tüm sevenlerim zaten yanımda dualarıyla. Ben onların dualarıyla ve kendi çapımda Rabbimin izniyle yürüyeceğim bitmiş” şeklinde konuştu.
280663832_373764724697706_2750518756939513797_n

“O CANİ ÇIKTIĞINDA YARIM KALAN İŞİ TAMAMLAYIP BENİ ÖLDÜRÜR"

Mutlu Kaya, 7 sene önce kendisine karşı saldırıyı düzenleyen şahsın 9 yıl hapis cezası aldığını ve önümüzdeki sene bağımsızlık kalacağını, yeniden yargılanmazsa kendisini öldürebileceğini veya diğer kadınlara hasar verebileceğini söyledi. Kaya, “Şunu anlatmak istiyorum bunu yapan caninin yeniden yargılamasını istiyorum. Yani şöyle bir şey de var bunu bana yapan cani adalet ettiği cezayı almadığı için ona daha fazla zor gelmiştir. Bunu bana yapan ya çıktığında yarım bıraktığı işi beni öldürmeyi bitmiş deneyecek veya diğer kızlara olacak” diye konuştu.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum